NBA

23 koša Giričeka u pobjedi Jazza nad Rocketsima

nedjelja, 11.4.2004. 15:00

UTAH Jazz su kod kuće pobijedili Houston Rocketse (82:69), a Gordan Giriček je bio najbolji pojedinac susreta sa učinkom od 29 minuta, 23 koša (šut 7:15, bacanja 9;9), te po dva skoka, asista i oduzete lopte.

Zagrepčanin je postigao zadnjih sedam poena na susretu, u kojem je Utah imala stalnu prednost, koja je bila ugrožena tek na početku zadnje četvrtine kada su košarkaši iz Mormonske države promašili devet od prvih deset šuteva. Jazzeri sada imaju isti omjer (42:38) kao i Denver u borbi za osmo mjesto Zapada koje vodi u doigravanje, a dokraj su samo dvije utakmice. Denver je u prednosti, budući da ove sezone ima 3:1 u međusobnim omjerima sa Utahom, no Nuggetse čekaju teški protivnici (Sacramento i San Antonio), a Giričekovu momčad Minnesota i autsajder Phoenix. Ako Utah dobije obje, a Denver izgubi jednu, klub iz Salt Lake Citya će nastaviti tradiciju ulaska u doigravanje, tradiciju koja traje još od 1983.

Denver Nuggetsi su sinoć obavili veliki posao jer su u produžetku svladali Portland Blazerse (110:100) i izbacili ih iz borbe za doigravanje. Denver u playoffu nije igrao punih devet godina, no sada imaju NBA rookiea godine Carmela Anthonya (30), koji je sinoć četiri sekunde prije kraja postigao koš za produžetak, a potom nanizao još šest u dodatnom vremenu, omogućivši svojoj momčadi da sama kroji sudbinu u zadnje dvije utakmice. Damon Stoudamire je dvaput imao priliku da košem prije kraja regularnog dijela ipak donese pobjedu Portlandu, no ostao je tragičar jer Blazersi najvjerovatnije po prvi puta neće u doigravanje od 1982. Mala šansa ipak postoji, a to je da Utah i Denver izgube sve dokraja, a Portland pobijedi San Antonio i Los Angeles Lakerse, što je posve nevjerovatno.

Kukočevi Milwaukee Bucksi poraženi su kod kuće od New Orleansa (87:92), a hrvatski košarkaš je za 20 minuta upisao 8 koševa (šut 3:8, 2 trice) i tri skoka. Bucksi (41:39) su ovim porazom propustili priliku da osiguraju četvrtu poziciju Istoka, za koju se bore Hornetsi i Miami (40:40).

Porazom protiv Atlante (110:99) Boston je propustio šansu da i teoretski osigura osmo mjesto Istoka, pa sada Celticsi (35:45) moraju strahovati od Sixersa, jedinih koji ih mogu ugroziti. Ipak, Sixersi dokraja moraju dobiti sve, a Celticsima je protiv Miamia i još jednom Atlante dovoljna još samo jedna pobjeda.

REZULTATI NBA lige:

Milwaukee Bucks - New Orleans Hornets 87:92

(Kukoč za 20 minuta 8 koševa, šut 3:8, trice 2:5, 3 skoka, 1 asist)

Utah Jazz - Houston Rockets 82:69

(Giriček za 29 minuta 23 koša, šut 7:15, bacanja 9:9, po 2 skoka, asista i oduzete lopte)

Seattle SuperSonics - Dallas Mavericks 119:99

Washington Wizards - New York Knicks 98:102 (P)

Orlando Magic - Detroit Pistons 89:101

Atlanta Hawks - Boston Celtics 110:99

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 91:80

Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 110:100 (P)