ANAHEIM SE VRATIO U IGRU

nedjelja, 1.6.2003. 11:25

Pobjedom 3:2 u produžetku treće utakmice finala američkokanadske hokejaške lige (NHL), Anaheim Mighty Ducksi vratili su se među žive.

U prve dvije finalne utakmice Anaheim je doživio dva poraza od New Jersey Devilsa, ne postigavši pritom ni pogotka.

Sinoć je momčad iz Kalifornije pokazala drugo lice. Anaheim je poveo u 24. minuti pogotkom Marca Chouinarda. Poravnao je Patrik Elias (34), a samo minutu kasnije domaćini su ponovno vodili. Strijelac je bio Sandis Ozolinsh. Produžetak je pogotkom u 50. minuti osigurao Scott Gomez.

Gol odluke u sedmoj minuti produžetka zabio je Bjelorus Ruslan Salej, kojemu je to tek 22. pogodak u sedmogodišnjoj NHL karijeri.

Nakon tri utakmice finala New Jersey vodi 2:1, a četvrta se ponovno igra na ledu Anaheima, u ponedjeljak.