ATP

Ančić lako do drugog kola Hertogenboscha

utorak, 17.6.2008. 17:06

HRVATSKI tenisač Mario Ančić lako se plasirao u osminu finala ATP turnira u nizozemskom Hertogenboschu, pobjedom protiv Belgijca Stevea Darcisa 6:2, 6:4 u 2. kolu.

Ančić je tako ostvario 12. uzastopnu pobjedu u Hertogenboschu, budući da je 2005. i 2006. godine osvajao turnir, a prošle godine nije nastupio.

Za pobjedu protiv Darcisa u prvom međusobnom ogledu, Ančiću je trebao jedan sat i 17 minuta igre. U prvom setu je Ančić dva puta oduzimao servis svojem protivniku, dok je na svoj servis spasio četiri break lopte. U drugom setu Ančić je break napravio kod rezultata 3:3 i svoj servis držao je do kraja.

Hrvatski tenisač odservirao je osam as servisa, uz postotak prvog servisa 65%, te je osvojio ukupno 14 poena više u meču od Darcisa (69:55).

U osmini finala njegov protivnik će biti pobjednik meča David Ferrer i Massimo Dell'acqua.