Ančić u trećem kolu Australian Opena

četvrtak, 22.1.2004. 11:52

HRVATSKI tenisač Mario Ančić plasirao se u 3. kolo Grand Slam turnira Australian Open u Melbourneu pobijedivši nakon četiri sata i 13 minuta igre u pet setova Španjolca Alexa Corretju 6:4, 1:6, 6.3, 6:7 (4), 7:5.

Jedini preostali hrvatski tenisač na prvom velikom turniru sezone napravio je veliki rezultat pobijedivši igrača koji je dvaput igrao u finalu Roland Garrosa, a u karijeri ima čak 17 naslova. Splićanin se riješio i malog "kompleksa" jer je dosad dvaput gubio od Corretje - lani u 1. kolu Bratislave i u Davis Cupu u Valenciji - bez osvojenog seta. Ovoga puta je Ančić osvojio tri seta, bio je pribran u petom setu koji je trajao maratonskih 70 minuta, sačuvavši živce i kada je neuspješno servirao za meč.

U dvoboju sa Corretjom Ančić je realizirao tek pet od 15 prilika za obrat, a srećom i njegovu protivniku je također uspjelo pet puta oduzeti servis iz 17 prilika. Statistika otkriva da je Ančić imao puno više neprisiljenih pogrešaka (82:59), ali je to nadoknadio "winnerima" (56:34), uz 8 as-servisa.

Ančić će u 3. kolu igrati s Australcem Markom Philippoussisom, koji je u posljednjem dvoboju dana svladao Francuza Fabricea Santoroa 4:6, 6:3, 6:4, 6:2.

Ančić i Philippoussis su dosad igrali jednom, lani u 2. kolu Tokija, kada je Australac bio bolji 6:4, 7:5.