Atletico jedini može pratiti Barcelonu: Protiv Athletica do 11. pobjede u 12 utakmica

• Primera, 12. kolo:
  • Atletico - Athletic 2:0 (Villa 33, Costa 41)
Piše: Z.A.
nedjelja, 3.11.2013. 20:29

ATLETICO je u 12. kolu Primere došao do 11. pobjede nakon 2:0 protiva Athletic Bilbaona svom Vicente Calderonu.

Golove su postigli David Villa i Diego Costa. Villa je u 33. minuti iz voleja u mrežu zabio pokušaj čišćenja lopte gostiju. Costa je povisio na 2:0 samo osam minuta kasnije. Proigrao ga je Koke, a novi španjolski reprezentativac je iskosa s lijeve strane zatresao suprotni donji kut. To mu je 13. gol u Primeri, kojim se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca sa Cristianom Ronaldom.

U 79. minuti,  Athleticov veznjak Erik Moran dobio je crveni karton

Atletico ovom pobjedom i dalje drži samo jedan bod zaostatka za vodećom Barcelonom i pet više od gradskog rivala Reala.