Atletika

Atletika: Svjetski rekordi Feofanove i Samitove

Piše:
nedjelja, 4.7.2004. 21:54
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

RUSKA atletičarka Svetlana Feofanova postavila je svjetski rekord u skoku s motkom na IAAF Super Grand Prix mitingu u grčkom Heraklionu.

Feofanova je preskočila 4.88 metara, što je za jedan centimetar bolji rezultat od dosadašnjeg rekorda njezine sunarodnjakinje Jelene Isinbajeve.

Svjetski rekord postavila je i Ruskinja Gulnar Samitova na 3.000 metara sa zaprekama istrčavši vrijeme 9:01.58.

REZULTATI:

ATLETIČARI:

100 m

1. Deji Aliu (NIG) 10.21

2. Abdul Aziz Zakari (GANA) 10.24

3. Vicente Lenilson De Lima (BRA) 10.28

4. Jason Gardener (VB) 10.28

5. Dwight Thomas (JAM) 10.30

6. Matic Osovnikar (SLO) 10.43

7. Haralabos Papadias (GRČ) 10.46

8. Freddy Mayola (KUBA) 10.56



200 m:

1. Konstadinos Kederis (GRČ) 20.24

2. Stephane Buckland (MRI) 20.28

3. Dominic Demeritte (BAH) 20.63

4. Julian Golding (VB) 20.66

5. Matic Osovnikar (SLO) 20.69

6. Brian Dzingai (ZIM) 20.73

7. Panayiotis Sarris (GRČ) 20.92

8. Minas Alozidis (GRČ) 22.20



800 m:

1. Juri Borzakovski (RUS) 1:43.92

2. William Yiampoy (KEN) 1:43.95

3. Michael Rotich (KEN) 1:44.08

4. Joseph Mwengi Mutua (KEN) 1:44.09

5. Justus Koech (KEN) 1:44.19

6. Amine Laalou (MAR) 1:44.39

7. Nicolas Aissat (FRA) 1:45.04

8. Dmitriy Bogdanov (RUS) 1:45.15

9. Rui Silva (POR) 1:45.90

10. Japhet Kimutai (KEN) 1:46.80

11. Panayiotis Stroubakos (GRČ) 1:46.88

12. Pavlos Farouggias (GRČ) 1:47.81



110 m prepone:

1. Redelen Melo Dos Santos (BRA) 13.33

2. Duane Ross (SAD) 13.37

3. Mateus Facho Inocencio (BRA) 13.45

4. Ron Bramlett (SAD) 13.53

5. Yevgeniy Pechonkin (RUS) 13.65

6. Anier Garcia (KUBA) 13.67

7. Chris Phillips (SAD) 14.02

8. Yoel Hernandez (KUBA) 14.21



400 m prepone:

1. Christopher Rawlinson (VB) 48.19

2. Naman Keita (FRA) 49.03

3. Boris Gorban (RUS) 49.20

4. Yevgeniy Meleshenko (KAZ) 49.36

5. Matthew Douglas (VB) 49.52

6. Dean Griffiths (JAM) 49.62

7. Vladislav Shiryayev (RUS) 50.18

8. Elliott Wood (AUS) 50.85



Vis:

1. Stefan Holm (ŠVE) 2,33 m

2. Jaroslav Baba (ČEŠ) 2,30

3. Tomas Janku (ČEŠ) 2,30

3. Yaroslav Rybakov (RUS) 2,30

5. Stefan Vasilache (RUM) 2,27

6. Svatoslav Ton (ČEŠ) 2,24

7. Rozle Prezelj (SLO) 2,24

8. Vyacheslav Voronin (RUS) 2,24

9. Andrey Chubsa (BLR) 2,20...

ATLETIČARKE:

100 m:

1. Julija Nesterenko (BLR) 11.06

2. Natasha Laren Mayers (VIN) 11.28

3. Žanna Block (UKR) 11.29

4. Yulia Tabakova (RUS) 11.35

5. Alenka Bikar (SLO) 11.45

6. Karin Mayr (AUT) 11.51

7. Natalya Safronnikova (BLR) 11.53

8. Yeoryia Kokloni (GRČ) 11.56



800 m:

1. Jolanda Čeplak (SLO) 1:59.94

2. Natalia Khruščeljova (RUS) 2:00.26

3. Seltana Ait Hammou (MAR) 2:00.88

4. Larisa Chzhao (RUS) 2:01.00

5. Olga Raspopova (RUS) 2:01.48

6. Brigita Langerholc (SLO) 2:01.54

7. Rikke Ronholt (DAN) 2:01.90

8. Irina Mistyukevich (RUS) 2:02.14...



400 m prepone:

1. Jana Pittman (AUS) 53.52

2. Yuliya Nosova (RUS) 53.73

3. Fani Halkia (GRČ) 53.99

4. Tetyana Tereshchuk-Antipova (UKR) 54.53

5. Androula Sialou (ČIL) 54.76

6. Debbie-ann Parris (JAM) 55.87

7. Natalya Torshina (KAZ) 56.43

8. Yvonne Harrison (POR) 56.45



Troskok:

1. Tatyana Lebedeva (RUS) 15,34 m

2. Kene Ndoye (SEN) 15,00

3. Yamile Aldama (SOU) 14,84

4. Anna Pyatykh (RUS) 14,80

5. Trecia Smith (JAM) 14,56

6. Yusmay Bicet (KUB) 14,14

7. Olga-Anastasia Vasdeki (GRČ) 13,73

8. Irini Dimitraki (GRČ) 13,57



Motka:

1. Svetlana Feofanova (RUS) 4,88 m

2. Yelena Isinbajeva (RUS) 4,65

3. Anna Rogowska (POLJ) 4,65

4. Monika Pyrek (POLJ) 4,55

5. Shuying Gao (KINA) 4,45

6. Vanessa Boslak (FRA) 4,30

6. Tatyana Polnova (RUS) 4,30

8. Yelena Belyakova (RUS) 4,30...

Disk:

1. Franka Dietzsch (NJEM) 64,80 m

2. Vera Pospisilova (ČEŠ) 64,46

3. Aretha Hill (SAD) 64,02

4. Melina Robert-Michon (FRA) 61,45

5. Yania Ferrales (KUBA) 61,01...

Koplje:

1. Osleidys Menendez (KUB) 67,99 m

2. Nikola Tomeckova (ČEŠ) 64,85

3. Felicia Tilea-Moldovan (RUM) 63,01

4. Sonia Bisset (KUB) 59,71

5. Sunette Viljoen (JA) 59,36...

3000 m:

1. Gulnara Samitowa (Rus) 9:01,59

2. Dorcus Inzikuru (Uga) 9:29,30

3. Bouchra Chaabi (Mar) 9:30,35...
Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije