Atletski Kup Europe: Atletičari sedmi, atletičarke osme

HRVATSKA muška atletska reprezentacija nakon prvoga dana natjecanja prve lige Europskog kupa u švedskom Gavleu zauzima pretposljednje sedmo mjesto, dok su atletičarke posljednje osme.

Atletičari su sakupili 38 bodova, te za šestom Estonijom zaostaju jedan bod, dok su atletičarke uvjerljivo posljednje sa samo 26.5 bodova, 8.5 manje od pretposljednje Norveške, dok im šesta Slovenija bježi čak 15.5 bodova. Za ostanak u ovom rangu natjecanja naše reprezentacije bi trebale izbjeći jedno od posljednja dva mjesta, a natjecanje završava u nedjelju.

Jedinu pobjedu od hrvatskih atletičara prvoga dana izborio je Željko Vincek na 400 metara s vremenom 46.41 sekundi.

REZULTATI,

ATLETIČARI:

100 m:

1. Matic Osovnikar (Slo) 10.63

2. Andreas Baumann (Švi) 10.70

3. Attila Farkass (Mađ) 10.78

5. JURICA GRABUŠIĆ 10.78

400 m:

1. ŽELJKO VINCEK 46.41

2. Pierre Lavanchy (Švi) 46.65

3. Zsolt Szeglet (Mađ) 47.15

1500 m:

1. Rizak Dirshe (Šve) 3:47.60

2. Jonas Hamm (Fin) 3:47.73

3. Barnabas Bene (Mađ) 3:47.75

8. DALIBOR PAVIĆ 3:58.32

5000 m:

1. Henrik Skoog (Šve) 14:59.84

2. Philipp Brandi (Švi) 15:03.65

3. Pavel Loskutov (Est) 15:08.86

5. DARIO NEMEC 15:11.86

400 m prepone:

1. Mikael Jakobsson (Šve) 50.27

2. Akos Dezso (Mađ) 50.87

3. Jussi Heikkilae (Fin) 50.90

4. MILAN KOTUR 51.43

4x100 m:

1. Slovenija 39.78

2. Švicarska 39.80

3. Estonija 40.00

5. HRVATSKA 40.31

vis:

1. Stefan Holm (Šve) 2.27 m

2. Oskari Frosen (Fin) 2.24

3. Marco Aleksejev (Fin) 2.21

7. TOMISLAV POPEK 2.10

dalj:

1. Tommi Evilae (Fin) 7.90 m

2. Boštjan Fridrih (Slo) 7.85

3. Daniel Arnsten (Šve) 7.73

6. MARIJO BAKOVIĆ 7.39

kugla:

1. Ville Tiisanoja (Fin) 20.13 m

2. Taavi Peetre (Est) 20.06

3. Mikulaš Konopka (Svk) 20.04

7. DUBRAVKO BRDOVČAK 17.36

kladivo:

1. Olli Pekka Karjalainen (Fin) 78.16 m

2. Krisztian Pars (Mađ) 77.04

3. Libor Charfreitag (Svk) 74.41

4. ANDRAS HAKLITS 74.01

ATLETIČARKE:

100 m:

1. Jenny Kallur (Šve) 11.53

2. Glory Alozie (Špa) 11.54

3. Alenka Bikar (Slo) 11.65

7. RIA ERGOTIĆ 12.12

400 m:

1. Lena Aruhn (Šve) 52.40

2. Kirsi Mykkaenen (Fin) 52.64

3. Barbara Petrahn (Mađ) 53.17

5. DANIJELA GRGIĆ 53.64
Tekst se nastavlja ispod oglasa

800 m:

1. Mayte Martinez (Špa) 2:03.69

2. Petra Lochmanova (Češ) 2:05.76

3. Mari Jaervenpaeae (Fin) 2:05.90

5. PETRA PTIČEK 2:07.52

3000 m:

1. Suzanne Wigene (Nor) 9:01.31

2. Nuria Fernandez (Špa) 9:01.61

3. Krisztina Papp (Mađ) 9:02.12

8. MARINA MIKOVIĆ 11:22.17

400 m prepone:

1. Cora Olivero (Špa) 56.67

2. Louise Gundert (Šve) 57.01

3. Alena Ruecklova (Češ) 57.18

7. NIKOLINA HORVAT 59.66

3000 m zapreke:

1. Livia Toth (Mađ) 9:39.97

2. Ida Nilsson (Šve) 9:48.85

3. Rosa Morato (Por) 9:54.20

8. MIA KUŠEKOVIĆ 12:51.90

4x100 m:

1. Švedska 44.09

2. Španjolska 44.85

3. Mađarska 45.05

8. HRVATSKA 46.09

motka:

1. Pavla Hamackova (Češ) 4.50 m

2. Kirsten Belin (Šve) 4.30

3. Nina Vezjak (Slo) 4.10

5. IVONA JERKOVIĆ 3.80

troskok:

1. Carlota Castrejana (Špa) 13.85 m

2. Camilla Johansson (Šve) 13.84

3. Snežana Vukmirovič (Slo) 13.62

8. SONJA KRNJETA 12.10

disk:

1. Vera Čechlova (Češ) 61.23 m

2. Anna Soederberg (Šve) 59.56

3. VERA BEGIĆ 56.26

koplje:

1. Mercedes Chilla (Špa) 60.22 m

2. Barbora Spotakova (Češ) 59.74

3. Taina Kolkkala (Fin) 59.30

7. IVANA VUKOVIĆ 44.77

UKUPNI REDOSLIJED,

ATLETIČARI:

1. Finska 59

2. Mađarska 53

3. Švedska 51

4. Švicarska 48

5. Slovenija 40

6. Estonija 39

7. HRVATSKA 38

8. Slovačka 31

ATLETIČARKE:

1. Švedska 71

2. Španjolska 69

3. Češka 56

4. Finska 51

5. Mađarska 45.5

6. Slovenija 42

7. Norveška 35

8. HRVATSKA 26.5

(Hina) xzm yzm

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara