ATP Basel: Ljubičić u polufinalu

petak, 24.10.2003. 17:56

NAJBOLJE rangirani hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nastavio je nizati pobjede na milijun eura vrijednom turniru u Baselu. U četvrtfinalu je Ljubičić sa 2:6, 6:2, 6:3 bio uspješniji od Ekvadorca Nicolasa Lapenttija, te će u polufinalu igrati protiv Argentinca Guillerma Corije.

Kao i u prethodna dva dvoboja u Baselu, Ljubičić je morao igrati tri seta. No, ovoga puta je izgubio prvi da bi potom uspio preokrenuti rezultat.

Nakon sjajne igre i pobjede protiv domaćeg favorita Rogera Federera večer ranije, Ljubičić je morao na teren sa samo 15 i pol sati razmaka. To se i osjetilo u prvome setu kojega je lakoćom dobio Ekvadorac.

Ipak, u nastavku dvoboja Ljubičić je ponovno zaigrao odlično, te svom protivniku prepustio tek pet gemova za svoj četvrti polufinale godine nakon Milana, Dubaija i Bangkoka.