ATP Queen´s: Ančić u 2. kolu

utorak, 8.6.2004. 14:03

HRVATSKI tenisač Mario Ančić plasirao se u 2. kolo 860.265 dolara vrijednog ATP turnira u londonskom Queens Clubu nakon što je u 1. kolu svladao Amerikanca Jeffa Morrisona sa 6:3, 6:4 za sat i četiri minute igre.

Ančić će u 2. kolu igrati protiv pobjednika dvoboja Belgijanca Oliviera Rochusa i Amerikanca Todda Martina.

Po jedan oduzeti servis u svakom setu bili su dovoljni 20-godišnjem Splićaninu da stigne do sigurne pobjede. Već u drugoj igri dvoboja naš je tenisač imao 0-40 na Morrisonov servis, ali Amerikanac se uspio izvući. Nakon što je u sljedeća svoja dva servis-gema Ančić spašavao po jednu "break-loptu", pri vodstvu 3-2 uspio je oduzeti servis Morrisonu, te tu prednost zadržati do kraja seta.

Od početka drugoga seta Ančić je vršio pritisak na Morrisonov servis, te nakon što u prvoj igri nije iskoristio dvije prilike za "break", uspio je iz prvoga pokušaja oduzeti Amerikancu servis pri rezultatu 1-1, a zatim bez ikakvih problema privesti dvoboj kraju.

U 14 sati Goran Ivanišević započinje svoj dvoboj 1. kola protiv Rumunja Victora Hanescua.