ATP Queens: Karlović zabio 26 aseva u pobjedi na Enquistom

srijeda, 9.6.2004. 17:32

HRVATSKI tenisač Ivo Karlović plasirao se u osminu finala ATP turnira u Queens Clubu, koji se igra na travnatim terenima. Karlović je u 2. kolu nakon sat i osam minuta igre svladao Šveđanina Thomasa Enqvista 7:6 (5), 6:4.

U prvom setu obojica su čvrsto držali svoje servise, tako da niti jedan nije došao do break šanse. Set je otišao u tie-break, a tu je bio koncentriraniji 208cm visoki Zagrepčanin.

Dobitak tie-breka stimulativno je djelovao na Karlovića, te je već na početku drugog seta došao do 40-0 na servis Enqvista. Prvu break loptu je propustio, ali ne i drugu. Stečenu prednost Karlović je uspješno držao do kraja meča, ne dopustivši protivniku niti jednu priliku za obrat. Hrvatski tenisač ubacio je ukupno 26 aseva.

Karlović će u osmini finala igrati sa Slovakom Karolom Beckom, koji je priredio iznenađenje izbacivši Tima Henmana.