Međunarodni nogomet

Barcelona lako protiv Al-Sadda, u finalu na Neymara: Villa slomio nogu, upitan i Euro!

• Barcelona je svladala Al-Sadd u polufinalu svjetskog klupskog prvenstva
  • Katalonci su slavili s čak 4:0
  • David Villa slomio je nogu
Piše: Totalsport
četvrtak, 15.12.2011. 14:35

AKTUALNI španjolski i europski prvaci, nogometaši Barcelone, lakoćom su izborili plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva u Japanu. U Yokohami je katalonski velikan nadigrao katarski Al-Sadd s 4-0. Dvama golovima Adriana i po jednim Keite i Maxwella Barça je pomela Al-Sadd, te će se za naslov pobjednika, svoj drugi ukupno (nakon 2009.) boriti protiv brazilskog Santosa koji je finale izborio u srijedu 3-1 pobjedom protiv Kashiwe.

Adriano je oba pogotka postigao u prvom dijelu, a prvi u 25. minuti nakon velikog nesporazuma u obrani katarskog sastava prilikom kojeg je jedan obrambeni igrač natjerao vratara Mohameda Saqra na ispucavanje pred vlastitom gol-linijom, a koje je Brazilac blokirao i tako poslao loptu u mrežu. Nakon toga se obrana Al-Sadda polako otvarala pa je samo bilo pitanje vremena s koliko će golova u mreži dočekati kraj susreta.

Kažimo da je tijekom susreta teže ozlijeđen Barçin napadač David Villa. Napustio je travnjak šest minuta prije poluvremena na nosilima nakon neugodnog prizemljenja, a umjesto njega ušao je Alexis Sanchez. Barcelona je putem vlastite web-stranice potvrdila da je zadobio frakturu tibije lijeve noge. Koliko će točno izbivati s travnjaka pokazat će detaljne pretrage.