Barcelona opet razbila Elche: Messi i Neymar s dva gola sudjelovali u "šestici"

• Primera, 20. kolo:
  • Elche - Barcelona 0:6
Piše: L.Š.
subota, 24.1.2015. 20:03

BARCELONA je i treći put u siječnju razbila Elche. Nakon što je u osmini finala Kupa kralja slavila s 5:0 i 4:0, sad je u prvenstvenom gostovanju u 20. kolu Primere istog protivnika ostavila na 0:6.

U redovima domaćina od prve minute je zaigrao Mario Pašalić, odradio je cijeli susret, dok Ivana Rakitića nije bilo kod Barce. "Riječ je o odmoru", objasnio je trener Luis Enrique tu odluku.

Domaćin se držao do 35. minute, kad je Pique zabio za vodstvo Katalonaca, a s 0:1 se otišlo na odmor. U nastavku je uslijedio raspad domaćina, koji su drugi gol primili od Messija iz kaznenog udarca u 55. minuti, a u 57. su nakon isključenja Fajra ostali s igračem manje.

Do kraja je Neymar zabio dva pogotka, još jednog je dodao Messi, a u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon lijepe akcije poentirao je i Pedro.

Barcelona je s ova tri boda ostala bod iza vodećeg Real Madrida u ukupnom poretku, uz utakmicu više, dok je Atletico na trećoj poziciji.