Euro 2008

Belgiji sva tri boda protiv Srbije

četvrtak, 23.8.2007. 00:04

U TREĆEM večerašnjem dvoboju A skupine nogometnih kvalifikacija za Euro 2008. godine Belgijci su u Bruxellesu svladali Srbiju 3-2.

Za Belgijce su pogotke postigli Dembele (10, 88) i Mirallas (30), a za Srbiju je dva puta smanjivao 19-godišnji Zdravko Kuzmanović, novi igrač talijanske Fiorentine i nedavno pojačanje Fudbalskog saveza Srbije iz švicarskog Basela po scenariju “ala” Ivan Rakitić.

"Ovo je za nas težak poraz. Željeli smo pobjedu i sva tri boda, a nismo osvojili niti jedan. Mislim da smo u prvom poluvremenu dva puta glupo primili gol. U nastavku smo se dobro borili, šteta što nismo uspjeli barem izjednačiti." - rekao je Zdravko Kuzmanović nakon utakmice.

Sjeverna Irska bez problema protiv Lihtenštajna

Sjeverna Irska je očekivano u Belfastu svladala Lihtenštajn s 3-1, i tako ubilježila četvrtu pobjedu u nizu u skupini F, a ukupno petu.

Nakon što su kvalifikacije otvorili domaćim porazom od Islanda s 3-0, Irci su ostvarili niz izvanrednih rezultata (pobijedili su na svom terenu Španjolsku i Švedsku, uzeli bod Dancima u gostima) koji ih drži u igri za Europsko prvenstvo. Dvostruki strijelac opet je bio napadač Fulhama David Healy, koji je Lihtenštajnu zabio i tri gola u ožujku ove godine u prvom njihovom susretu.

S dva današnja pogotka, Healy ukupno na svom kontu ima 31 gol u 57 nastupa za Sjevernu Irsku, koja je današnjom pobjedom preskočila Španjolsku na drugom mjestu ljestvice. Švedska ima 18 bodova, Sjeverna Irska 16 a Španjolska 15, sve tri reprezentacije iz sedam nastupa.

Cipar bolji od San Marina

Cipar je u gostima pobijedio San Marino s 1-0 pogotkom Okkasa u 54. minuti, u susretu D skupine. Ciprani sada imaju 7 bodova, a San Marino je i dalje bez bodova. Iako je jasno da Cipar neće na Europsko prvenstvo, zanimljivo je da su u D skupini na svom terenu pobijedili Republiku Irsku s 5-2, dok su protiv Njemačke izvukli jedan bod (1-1).

Rezultati svih šest u srijedu odigranih utakmica kvalifikacija za EP u Švicarskoj i Austriji