NBA

Bogdanović i Hezonja nastavili s porazima, LeBron i Irving blistali u Washingtonu, Teletović srušio Charlotte

• Toronto je s 91:74 nanio Brooklyn Netsima osmi domaći poraz zaredom
  • Orlando je izgubio od Indiane 86:95
Piše: A.Ha.
četvrtak, 7.1.2016. 07:43

TORONTO je s 91:74 nanio Brooklyn Netsima osmi domaći poraz zaredom.

Zablistao je Jonas Valanciunas s 22 poena i 11 skokova. Kyle Lowry dodao je 17, a DeMar Derozan 15.

"Moramo popraviti neke stvari. Ne ide sve kako smo zamislili", rekao je Brook Lopez, centar Brooklyna koji za domaću pobjedu ne zna od 10. prosinca.

Bojan Bogdanović postigao je 12 poena za Brooklyn za 35 minuta na parketu uz šut 4-10.

Mario Hezonja igrao je 20 minuta u domaćem porazu Orlanda od Indiane 86:95. Hrvatski košarkaš nije se upisao u strijelce, promašio je oba šuta, a imao je po dva skoka, asistencije i izgubljene lopte. Najbolji u Orlandu bio je Victor Oladipo s 20 poena, dok je s istim brojem poena Paul George predvodio pobjedničku momčad.

Cleveland je u derbiju Istoka sa 121:115 pobijedio Washington. U trećoj četvrtini sjajan je bio LeBron James, koji je utakmicu završio s 34 poena, dok je u posljednjoj četvrtini Kyrie Irving postigao 21 od svoja ukupno 32 poena.

Nikola Peković vratio se na parket u porazu Minnesote 74:78 od Denvera za kojeg je odličnu utakmicu odigrao Danilo Gallinari s 20 poena. Peković je u svojoj prvoj utakmici od ožujka postigao 12 poena, dok Damjan Rudež nije bio u konkurenciji za utakmicu.

Kevin Durant je za 33 minute postigao 26 poena i ulovio čak 17 skokova u pobjedi Oklahome protiv Memphisa 112:94. Russell Westbrook dodao je 20 poena i po sedam skokova i asistencija.

Phoenix je sa 111:102 pobijedio Charlotte uz čak 19 pogođenih trica. Pet, najviše na utakmici, ih je pogodio Mirza Teletović, koji je utakmicu završio s 19 poena.

Iznenađenje večeri je pobjeda New York Knicksa na gostovanju kod Miamija 98:90. Time su Knicksi prekinuli niz od osam poraza u okršajima s Miamijem, te su na omjeru 18-19, što je već sad bolje od prošlosezonskih 17:65. Carmelo Anthony je predvodio Knickse s 25 poena uz samo tri promašaja iz igre.