Bogdanović tragičar: Srbija u zadnjoj sekundi izgubila od Francuske

• Francuska je u drugom kolu skupine A Svjetskog košarkaškog prvenstva pobijedila Srbiju sa 74:73
Piše: A.Ha.
nedjelja, 31.8.2014. 17:19

FRANCUSKA je u drugom kolu skupine A Svjetskog košarkaškog prvenstva pobijedila Srbiju sa 74:73.

Imala je Srbija osam poena prednosti na poluvremenu (42:34), ali se Francuska vratila sjajnom igrom u trećoj četvrtini i ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Nakon što je Diaw položio za izjednačenje (73:73) Srbija je imala napad do kraja regularnog dijela, ali je neoprezni Bogdanović pet sekundi prije kraja izgubio loptu. Francuzi su to iskoristili i preko Lauvergnea sa slobodnih bacanja u posljednjoj sekundi stigli do prve pobjede u Španjolskoj.

Lauvergne je predvodio Francuze s 19 poena, dok je najefikasniji na utakmici bio Raduljica, koji je postigao dva poena više.

Ovo je Srbiji prvi poraz na Svjetskom prvenstvu.