Bolivija: Sudac produžio utakmicu 16 minuta

četvrtak, 29.7.2004. 09:18

TRAJANJE sudačke nadoknade je obično između dvije i pet minuta, no u Boliviji može potrajati i šesnaest! Raul Antequera je uzeo stvar u svoje ruke i neopravdano produžio utakmicu za čak šesnaest minuta.

U tom mega-produžetku su pala čak tri zgoditka. Očito je sudac navlačio za domaće. Igrali su prvoligaši Blooming i Aurora. Prvo je Antequera produžio za tri minute, a gosti su izjednačili na 2:2.

Međutim, sucu je nešto "puklo“ i odlučio je produžiti utakmicu za još trinaest minuta. Domaćini su dali dva gola i pobijedili 4:2.

Sportske novosti javljaju da će sudac biti kažnjen. U prilog kazni ide i činjenica da je gol za 3:2 postignut nakon očitog prekršaja u napadu.

To nas podsjeća na suca Maksimovića koji je osamdesetih godina utakmicu Olimpija – Partizan produžio desetak minuta, sve dok Partizan nije postigao zgoditak i tako postao prvak bivše Jugoslavije, a Hajduk ostao bez titule.