Borussia (M) pobjedom sebe ostavila u borbi za Europu, a Augsburg za goli život

• Bundesliga, 30. kolo:
  • Borussia (M) - Augsburg 1:0 (Daems 27-11m)
Piše: Z.A.
subota, 20.4.2013. 00:49

BORUSSIA iz Mönchengladbacha pobijedila je Augsburg 1:0 u prvoj utakmici 30. kola Bundeslige i tako skočila na šesto mjesto, koje iduće sezone vodi u Europa ligu.

Augsburg je ostao na 16. mjestu, poziciji s koje će momčad igrati dvije dodatne utakmice na kraju sezone (s trećeplasiranom momčadi druge lige), iz kojih pobjednik dobiva prvoligaški status.

Jedini gol na susretu postigao je u 27. minuti Filip Daems iz penala. Tada je pocrvenio Vogt iz gostujućeg sastava, čime je Augsburg u jednoj minuti ostao bez prilike da išta napravi na ovoj utakmici.