ZOI Vancouver

Branitelji hokejaškog zlata i dalje savršeni

ponedjeljak, 22.2.2010. 09:35

Tekst: Totalsport

ŠVEDSKI hokejaši i dalje su neporaženi na turniru Zimskih olimpijskih igara u Vancouveru. U utakmici 3. kola skupine C branitelji zlata iz Torina svladali su Finsku 3:0.

Nicklas Bäckström postigao je gol i asistirao za preostala dva Louiju Erikssonu, a vratar Henrik Lundqvist drugu utakmicu okončao bez primljenog gola prema kojem su Finci uputili 20 udaraca.

Šveđani su poveli iz akcije u kojoj su imali dvojicu više na ledu. Zbilo se to u sedmoj minuti uvodne trećine, a pak je u mrežu Finaca pospremio Eriksson.

U središnjem periodu igre postavljen je konačan rezultat. Bäckström je povećao na 2:0 u petoj minuti druge trećine, a potom novom asistencijom, ovaj put ponovno Erikssonu i ponovno u situaciji s igračem više na ledu, pomogao učvrstiti vodstvo koje se više nije mijenjalo.

Nakon ove utakmice poznato je da su reprezentacije SAD-a, Švedske, Rusije i Finske izborile četvrtfinale natjecanja, dok će popunu posljednjih osam dati bolji iz susreta Češke i Latvije, Kanade i Njemačke, Slovačke i Norveške, odnosno Švicarske i Bjelorusije.