Nogomet

Brazil deklasirao Kinu, Ronaldinho odradio cijelu utakmicu

srijeda, 13.8.2008. 16:13

STOPOSTOTNIM učinkom iz natjecanja po skupinama olimpijski nogometni turnir nastavljaju Brazilci i Argentinci. Uvjerljivi su bili i u trećem kolu iako nisu istrčali u najboljim sastavima.

Argentinci su u dvoboju A skupine pobijedili Srbiju 2:0, iako su igrali bez petorice stožernih igrača (Ustari, Garay, Riquelme, Messi i Agüero).

Gaučosi su svejedno dominirali, pogotovo omaleni, 160 centimetara visoki i svega 49 kilograma teški Diego Buonanotte, 20-godišnji ljevonogi veznjak River Platea.

Argentince je u vodstvo doveo napadač Napolija Ezequiel Lavezzi u 13.minuti, a Buonanotte je u 84. postavio konačan rezultat prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s preko 25 metara. Kapetan srpske momčadi, golman Vladimir Stojković, nije uspio skinuti loptu koja je od vratnice ušla u mrežu.

Prethodno je obranio tri sjajna udarca. Odličan Buonanotteov volej, te dva penala u dvije minute. Oba je promašio Angel di Maria, 20-godišnji napadač Rosarija.

U istoj je skupini Obala Bjelokosti potvrdila prolaz u četvrtfinale. Pobijedili su Australce 1:0, a gol odluke zabio je Salomon Kalou u u 81. minuti.

Ronaldinho odradio cijelu utakmicu

Brazil je do devetog boda u skupini C stigao pobjedom protiv Kine 3:0. Na klupi su ostali Hernanes i Anderson, dok je Ronaldinho odradio svih devedeset minuta.

Seleçao je u vodstvo došao golom Diega u 18. minuti, da bi u 69. i 73. konačan rezultat postavio ljevonogi 23-godišnji veznjak Thiago Neves, najbolji igrač Fluminensea i prije 2,5 godine nesuđeno pojačanje maskimirskog Dinama.

Belgijci su golom Farisa Harouna u istoj skupini osigurali četvrtfinale 1:0 pobjedom nad Novozelanđanima.