SP 2010
SP 2010

Brazil napokon pobijedio Urugvaj

četvrtak, 22.11.2007. 10:48

NOGOMETAŠIMA Brazila je jedna od najnezgodnijih reprezentacija na svijetu Urugvaj, kojeg su ipak uspjeli pobijediti u kvalifikacijskoj utakmici za SP 2010.

Naime, u posljednjih šest utakmica Brazil je jednom poražen i čak je pet puta protiv južnog susjeda igrao neodlučeno. Napokon su pobijedili u Sao Paolu 2:1, makar su i u ovom ogledu imali velikih problema.

Utakmica je otvorena pogotkom Sebastiana Abreua u 8. minuti čime je Urugvaj poveo. I vodstvo gostiju je trajalo sve do posljednje minute prvog poluvremena kada je izjednačio Luis Fabiano, igrač Seville.

Luis Fabiano je bio razlog što je Brazil ovaj put ipak uspio protiv Urugvaja osvojiti sva tri boda i njegov pogodak u 65. minuti je odlučio pobjednika.

Brazil je igrao sa sljedećim sastavom: Julio Cesar, Maicon (Daniel Alves), Alex, Juan, Gilberto, Gilberto Silva, Mineiro, Kaka, Ronaldinho (Joseu), Robinho (Vagner Love), Luis Fabiano.

Veliku pobjedu je ostvario Paragvaj na gostovanju u Santiagu kod Čilea. Pobijedili su 3:0, a pogotke su postigli Cabanas i dva puta da Silva. Uvjerljivo su slavili nogometaši Ekvadora koji su sa 5:1 pobijedili Peru.

Rezultati, 4. kolo

Brazil - Urugvaj 2:1 (Luis Fabiano 45., 65. / Abreu 8.)
Čile - Paragvaj 0:3 (Cabanas 24., Paulo da Silva 45., 57.)
Ekvador - Peru 5:1 (Ayovi 10., 48., Kaviedes 24., Mendez 44., 62. / Mendoza 86.)

Redoslijed: Paragvaj 10, Argentina 9, Brazil i Kolumbija 8, Venezuela 6, Urugvaj i Čile 4, Ekvador 3, Peru 2, Bolivija 1.