Budućnost hrvatskog rukometa: Zagrebovi klinci poharali Partille Cup!

• Mladi rukometaši Zagreba osvojili su dva zlata i jedno srebro na Partille Cupu, neslužbenom svjetskom prvenstvu koje se održava u Švedskoj
Piše: D.D.
nedjelja, 7.7.2013. 00:41

OMLADINSKI pogon RK Zagreba došao je do velikog trijumfa na Partille Cupu, najpoznatijem i najpriznatijem turniru u svijetu.

Mladi rukometaši Zagreba osvojili su zlato u kategoriji za igrače do 10 i 13 godina, te srebro u kategoriji za igrače do 11 godina.

Inače, ovaj međunarodni turnir koji se održava u Göteborgu predstavlja se kao neslužbeno svjetsko prvenstvo za mlade rukometaše. Zanimljivo je da su brojni hrvatski reprezentativci, sadašnji i bivši, nastupali na tom natjecanju. Primjerice, Zagreb je 1993. osvojio naslov s generacijom u kojoj su tada igrali Goran Šprem, Denis Špoljarić i Vedran Zrnić, a do istog uspjeha 2004. godine došli su aktualni reprezentativci Lovro Šprem, Nikola Špelić i ostali Zagrebovi "klinci".