Hrvatski nogometaši i treneri

Butina uveo Brugge u Ligu prvaka, Borussia ispala

srijeda, 27.8.2003. 23:31

IAKO je Tomislav Butina skrivio jedanaesterac već u 3. minuti, zahvaljujući kasnijim sjajnim obranama Brugge se plasirao u Ligu prvaka.

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije, Tomislav Butina bio je junak uzvratnog ogleda trećeg pretkola Lige prvaka u kojem je Club Brugges boljim izvođenjem jedanaesteraca u Dortmundu pred 62.000 gledatelja porazio njemačku Borussiu 4:2 i tako se plasirao u Ligu prvaka.

Borussia je u regularnom dijelu utakmice pobijedila sa 2:1, što je bio i rezultat prve utakmice, a u produžetku se rezultat nije mijenjao. Prilikom izvođenja jedanaesteraca bivši čuvar mreže zagrebačkog Dinama sjajno je zaustavio prva dva udarca - Amorosou i Bergolmu. Iako su Koler i Fernandez svladali Butinu, njegovi suigrači bili su sigurni i golovima Simonsa, Čeha, de Cocka i Mendoze Belgijanci su izborili mjesto u elitnom društvu.

Strijelci za njemačku momčad u regularnom dijelu utakmice bili su Marcio Amoroso (3) i Ewerthon (86), dok je pogodak za goste postigao Andres Mendoza (27). Posljednjih osam minuta Belgijanci su igrali bez isključenog Davida Rozehnala.