Častan oproštaj od Eurolige: Zagreb nije uspio iznenaditi Žalgiris

• "Mravi" se oprostili od Eurolige
  • Popović ubacio 17, Kasun 20 poena
Piše: I.G. / Totalsport
srijeda, 21.12.2011. 22:02

KOŠARKAŠI Zagreba premijernu sezonu u Euroligi završili su kako su ju i počeli - porazom. U posljednjem su kolu Eurolige izgubili kod Žalgirisa 87:76.

Imali su ''mravi'' priliku pobjedom u Litvi doći do plasmana u drugi krug, ali nisu bili ni blizu takvom dosegu. Iako konačni rezultat i ne izgleda toliko loše, treba reći da je Žalgiris poluvremenu vodio sa 46:29, a u drugoj je četvrtini u nekoliko navrata vodio i s više od 20 koševa prednosti. U posljednju četvrtinu domaći su ušli s vodstvom 66:50. Tri minute prije kraja utakmice hrvatski su prvaci došli na minus sedam (79:72), ali pravu priliku za senzacionalni preokret ipak nisu dobili.

Popović ubacio 17 poena, Simon ozlijedio gležanj

Zagreb je u uvodu poveo sa 7-2, ali Žalgiris je uzvratio serijom 23-5 i kola su za momčad Vladimira Androića nepovratno krenula nizbrdo. Domaći su košarkaši tricama zatrpavali Zagrebov koš, a prednjačio je naš Marko Popović koji je dvoboj zaključio sa 17 poena (dvice 1-2, trice 5-9), tri asistencije i jednim skokom za 24 minute igre.

Veliki udarac za ''mrave'' je bila i ozljeda njihova najboljeg igrača Krunoslava Simona koji je zbog ozljede gležnja odigrao samo četiri i pol minute. U takvoj situaciji ''zagrebaši'' se nisu snašli, posebno ne u prvom poluvremenu, a u nastavku više nisu mogli dostići veliki zaostatak.

Raspucani Kasun i Babić

Kod Zagreba je s 20 poena i osam skokova najbolji bio Mario Kasun, dok je Petar Babić dodao 17 koševa. Osim Popovića, u Žalgirisovom se dresu istaknuo i Sonny Weems s 20 poena.

CSKA je natjecanje po skupinama zaključio s maksimalnim učinkom. Slavio je i u srijedu u Malagi, svladavši Unicaju s 91-83. Najbolji je u poraženom sastavu bio naš Hrvoje Perić sa 16 koševa (dvice 6-9, slobodna bacanja 4-6), sedam skokova i četiri asistencije za 32 minute na parketu. Luka Žorić je za 21 minutu ubacio 12 koševa (dvice 4-9, slobodna bacanja 4-6) i uhvatio osam lopti pod obručima. Miloš Teodosić je s 18 poena i deset asistencija bio prvo ime u ruskoj momčadi.

Panathinaikos je kod kuće svladao Brose Baskets sa 71:66 što je u Top 16 odvelo Žalgiris.

Barcelona deklasirala Galatasaray, Andrić loš

Nikakve neizvjesnosti nije bilo u posljednjem kolu skupine D Eurolige budući da su svi putnici u Top 16 bili poznati već od ranije. Barcelona je prvo mjesto u skupini proslavila devetom pobjedom, u Blaugrani je svladala Galatasaray sa 79-50.

U uvjerljivom trijumfu katalonski je klub predvodio Boniface Ndong sa 16 poena, šest skokova i četiri blokade. Kod vrlo slabih gostiju iz Turske, koji su kao četvrtoplasirani prošli u drugi krug, jedan od najlošijih je bio naš Lukša Andrić  koji je igrao nepunih 17 minuta. Iskoristio ih je za šest koševa uz slab šut 3-10 iz igre, te dva skoka i jednu asistenciju.

Na drugom mjestu u skupini D završio je Montepaschi koji je u zadnjem kolu slavio na gostovanju kod Prokoma sa 79-53 uz 23 poena i sedam skokova Pietra Aradorija.

Uniks je u Ljubljani sa 76-63 pobijedio Olimpiju koja je zbog financijskog kraha jedva skupila desetoricu igrača za zapisnik. U ruskom sastavu najefikasniji je sa 16 poena bio Henry Domercant.

Euroliga, skupina D, 10. kolo:

Barcelona - Galatasaray 79-50

Prokom - Montepaschi 53-79

Olimpija - Uniks 63-76

Redoslijed: 1. Barcelona 9-1, 2. Montepaschi 8-2, 3. Uniks 7-3, 4. Galatasaray 4-6, 5. Prokom 1-9, 6. Olimpija 1-9

Euroliga, skupina B, 10. kolo:

Žalgiris - Zagreb 87:76

Unicaja - CSKA 83:91

Panathinaikos - Brose Baskets 71:66

Redoslijed: 1. CSKA 10-0, 2. Panathinaikos 7-3, 3. Unicaja 4-6, 4. Žalgiris 4-6, 5. Brose Baskets 3-7, 6. Zagreb 2-8