Chelsea eksplodirao: Sedam Benitezovih igrača zabilo Aston Villi!

• Chelsea pobijedio Aston Villu s 8:0
  • Sedam igrača zabilo po gol, Ramires dva
Piše: I.G.
nedjelja, 23.12.2012. 19:58

NA veličanstven način Chelsea je pobijedio Aston Villu u zaostaloj prvenstvenoj utakmici sa čak 8:0, a mrežu je pogađalo sedam različitih igrača. Samo je Ramires zabio dva gola.

> Swansea zaustavio United, City zaostaje četiri boda

Fernando Torres zaista se preporodio pod vodstvom Rafe Beniteza, pod kojim je briljirao u Liverpoolu. Već u 3. minuti zatresao je mrežu Aston Ville, a u 29. minuti David Luiz je povisio, a Brane Ivanović pet minuta kasnije zabio za 3:0 na poluvremenu.

U nastavku je uslijedio potop gostiju. Lampard je na asistenciju Mate zabio četvrti gol, izašao je minutu kasnije, a ušao Ramires koji je 5:0 donio u 75. minuti. Četiri minute kasnije Oscar je iz penala zabio za 6:0, a nakon još toliko Hazard je zabio sedmi gol. U sudačkoj nadoknadi Ramires se ipak uspio istaći još jednim pogotkom za konačan razultat.

Benitez: Možemo biti još bolji!

"Možemo biti još bolji!", rekao je Benitez nakon sjajne pobjede: "Garantiram da možemo biti bolji! Nisu bitni golovi, važne su pobjede. Bit će dobro ako tako nastavimo".

Srušeno je nekoliko rekorda.

Frank Lampard novim je golom postao najbolji Chelseajev strijelac u prvenstvu sa 130 golova. Bio je ovo i njegov 500 nastup u ligi te stoti gol za londonski klub.

Gosti iz Birminghama upisali su najteži poraz u povijesti, nadmašivši poraz 7:1 iz 2010., također od Chelseaja.

Chelsea je došao do devete pobjede u 17. utakmici i trenutno ima 29 bodova, 14 manje od vodećeg Uniteda koji ima utakmicu više.