Chelsea s Delačem na golu svladao Olimpiju, Diego Costa prvi put zabio za Bluese

• Olimpija - Chelsea 1:2
  • Delaču 45 minuta, prvi gol Diega Coste za Bluese
Piše: L.Š.
nedjelja, 27.7.2014. 19:52

LONDONSKI Chelsea svladao je Olimpiju u prijateljskoj utakmici igranoj u Ljubljani. U pobjedi Engleza 2:1 prvi pogodak za kluba sa Stamford Bridgea zabio je napadač Diego Costa.

Od prve minute vrata Bluesa branio je Matej Delač, u igri je proveo prvih 45 minuta, a pet minuta prije kraja poluvremena primio je pogodak. Nik Kapun snažnim udarcem zakucao je loptu u gornji desni kut pokraj nemoćnog Hrvata.

U nastavku je uslijedio preokret, za 1:1 u 56. minuti zabio je Diego Costa nakon proigravanja Cesca Fabregasa, bio je to prvi pogodak bivšeg igrača Atletico Madrida u novom klubu. Konačnih 2:1 postavio je Kurt Zouma u 64. minuti, u mrežu je pospremio odbijanac nakon udarca Fernanda Torresa.

U nedjelju poslijepodne pobjedu u prijateljskoj utakmici upisala je i dortmundska Borussia. Svladali su Essen 5:1, sve svoje pogotke zabili su do 30. minute, a strijelci su bili Subotić, Mkhitarjan, Immobile i u dva navrata Aubameyang. Strijelac za domaćine u 39. minuti bio je Soukou.