HNL

Cibalia u 94. minuti šokirala Hajduk, Šibenik i Pomorac gurnuli Rijeku na dno

subota, 3.5.2003. 18:52

U LIGI ZA PRVAKA Cibalia je u 94. minuti iz kaznenog udarca došla do izjednačenja protiv Hajduka.

Pomorac je slavio protiv Slavena, a Šibenik u gostima protiv Zadra, čime je Rijeka, barem privremeno, ostala sama na dnu ljestvice.

Liga za prvaka

Cibalia - Hajduk 1:1

Hajduk je izgubio dva važna boda u riješenoj utakmici. Od 43. minute vodili su 1:0 i igrali s igračem više. U 83. minuti Bule je isključen, no Cibalia i dalje nije stvarala prilike. I potom, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Cibalia izjednačava iz kaznenog udarca.

U 43. minuti Bule ubacuje u 16 metara za Turkovića, kojeg klizećim starom ruši Barbatović. Barbatović dobija drugi žuti, a Hajduk priliku da povede s 11 metara. Rapaić donosi vodstvo Hajduku.

Za razliku od prvog poluvremena u kojem niti jedna momčad nije prikazala nešto posebno, Hajduk je u nastavku preuzeo inicijativu.

No golova nije bilo sve do sučeve nadoknade u kojoj je Vuković izgubio već osvojenu loptu i potom u šesnaestercu napravio prekršaj za drugi žuti karton i jedanaesterac Cibalije.

Bartolović iz kaznenog udarca pogađa u 94. minuti za 1:1.

Pomorac - Slaven 3:2

Na Kostreni igrala se vrlo zanimljiva utakmica u kojoj se nakon početnog šoka Pomorac dva puta vraćao u život protiv oslabljenog Slavena i naposlijetku došao do vrlo važna tri boda.

Slaven Belupo rano je došao do vodstva, gol je postigao Kosić već u trećoj minuti.

Nakon početnog šoka domaća momčad se konsolidira, a Karabogdan donosi izjednačenje Pomorcu u 23. minuti.

Nakon toga, Pomorac preuzima inicijativu. Do poluvremena domaćini su imali još dvije prilike za povećanje vodstva, no nisu bili precizni.

Iako je na početku drugog poluvremena sve bilo u znaku Pomorca, u vodstvo je ponovno došao Slaven, pogotkom Jurčića u 56. minuti.

U 68. minuti, nakon munjevite akcije domaćina, Karabogdan pogađa mrežu Lisjaka za 2:2.

I nepunih pet minuta prije kraja Ivančić glavom pogađa za 3:2 i veliko slavlje domaćih navijača.

Zadar - Šibenik 2:3

Golovima Grgasa u 4. minuti i Župana u 13. minuti Šibenik je došao do velikog vodstva.

Dugo je trebalo igračima Zadra da upute dobar udarac prema vratima Šibenika. U 43. minuti u prvu dobru priliku za Zadar dolazi Brašnić, i precizno pogađa za smanjenje na 2:1.

Nakon 12 minuta nastavka Zadar pogotkom Ćustića dolazi do izjednačenja.

U 78. minuti pogotkom Jovića Šibenik ponovno dolazi u vodstvo.