Euroliga/Eurokup

Cibona pobijedila Barcelonu

srijeda, 14.1.2004. 22:49

JEDNA od najboljih europskih košarkaških momčadi, Barcelona i drugu godinu uzastopce poražena je u Zagrebu u dvoboju protiv Cibone VIP.

Prošle sezone zagrebačka momčad je slavila 94:77, dok je ovoga puta u dvoboju 9. kola A skupine Eurolige hrvatski doprvak pred 5.500 gledatelja u KC Dražen Petrović porazio europskog prvaka 74:68 (29:16, 12:18, 19:20, 14:14). "Vukovi" su tako nastavili 100-postotni učinak pred svojom publikom upisavši i petu pobjedu u pet susreta. Barceloni je to bio tek drugi poraz u skupini. Jedinu utakmicu do sada "Barca" je izgubila u Beogradu od Partizana.

U iznimno zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici Cibona je bila bolja jedino u prvoj četvrtini (29:16). Druge dvije pripale su gostima, a posljednjih deset minuta završilo je bez pobjednika.

"Sjajno smo otvorili utakmicu, obrana je odlično funkcionirala," kazao je nakon utakmice trener Cibone VIP, Dražen Anzulović. Gosti su u prvom poluvremenu trice gađali 1-11, a Cibona je i imala i više skokova (18-12), što su bili glavni razlozi njezina vodstva. U drugom poluvremenu gostima je proradio šut, a dodatan problem za hrvatske košarkaše predstavljao je veliki broj izgubljenih lopti (20).

U neizvjesnoj završnici Barcelona se približila na minus 2 (68:70), no Mance je tricom nekoliko sekundi prije kraja sačuvao pobjedu Cibone. Najefikasniji u redovima Zagrepčana bio je Slaven Rimac (23), dok su Golemac i Penn ubacili po 14 koševa. Goste, koji su igrali bez svog najboljeg igrača Bodiroge, predvodio je Gregor Fučka sa 27 koševa.

Poredak u skupini A Eurolige košarkaša nakon utakmice Cibona VIP Barcelona 74:68.