Euroliga/Eurokup

Cibona protiv srpskog kluba u prvom izdanju Lige prvaka

Piše: Hina
četvrtak, 21.7.2016. 17:05
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Foto: Hina

KOŠARKAŠI Cibone natjecat će se u skupini D novoformirane Lige prvaka pod okriljem FIBA Europe, a za suparnike u grupnoj fazi natjecanja imat će srpski Mega Leks, francuski Strasbourg, talijanski Avellino, španjolski Tenerife i belgijski Oostende, odlučeno je ždrijebom u Muenchenu, a preostale dvije momčadi bit će poznate po završetku kvalifikacija.
 
Jedna od preostale dvije momčadi bi mogao biti turski Bešiktaš koji će u završnom krugu kvalifikacija igrati protiv pobjednika susreta prvog kruga između crnogorskog Mornara i bosansko-hercegovačke Igokee. Posljednje mjesto će popuniti njemački Ludwigsburg ili pobjednik dvoboja portugalskog Porta i litavskog Juventusa protiv kojeg je Cibona izbacila na putu do četvrtfinala prošlosezonskog natjecanja u FIBA Europa kupu.
 
U prvom kvalifikacijskom krugu momčadi će odigrati dvije utakmice, a bolji u zbroju koševa će proći u drugi krug, Po istom sustavu će osam momčadi iz drugog kruga naći svoje mjesto jednoj od četiri skupine osnovnog dijela natjecanja Lige prvaka.
 
Prve utakmice u prvom kvalifikacijskom krugu bit će odigrane 27. rujna, a grupna faza košarkaške Lige prvaka započet će 18. listopada.
 
Parovi 1. kola kvalifikacija: Donar Groningen (Niz) - Tartu University (Est), Bakken Bears (Dan) - Dinamo Sassari (Ita), Rilski Sportist (Bug) - Cmoki-Minsk (Bje), KatajaBasket (Fin) - Sodertalje Kings (Šve), Oradea (Rum) - Prievidza (Slk), Petrolina AEK Larnaca (Cip) - U-BT Cluj-Napoca (Rum), Benfica (Por) - Varese (Ita), Igokea (BIH) - Mornar Bar (CG), Porto (Por) - Juventus Utena (Lit)
 
Parovi 2. kola kvalifikacija: Donar Groningen (Niz)/Tartu University (Est) - Bakken Bears (Dan)/Dinamo Sassari (Ita), Rilski Sportist (Bug)/Cmoki-Minsk (Bje) - Ironi Nahariya (Izr), KatajaBasket (Fin)/Sodertalje Kings (Šve) - Spirou Charleroi (Bel), Lukoil Academic (Bug) - Oradea (Rum)/Prievidza (Slk), Muratbey Usak Sportif (Tur) - Petrolina AEK Larnaca (Cip)/U-BT Cluj-Napoca (Rum), Benfica (Por)/Varese (Ita) - Szolnoki Olaj (Mađ), Igokea (BIH)/Mornar Bar (CG) - Bešiktaš (Tur), Ludwigsburg (Njem) - Porto (Por)/Juventus Utena (Lit)   
 
Skupine košarkaške Lige prvaka
Skupina A
Banvit (Tur)
Fraport Skyliners (Njem)
Aris (Grč)
ČEZ Nymburk (Češ)
Helios Suns Domžale (Slo)
Monaco Basket (Fra)
Donar Groningen (Niz)/Tartu University (Est) - Bakken Bears (Dan)/Dinamo Sassari (Ita)
Rilski Sportist (Bug)/Cmoki-Minsk (Bje) - Ironi Nahariya (Izr) 
 
Skupina B
Pinar Karšiyaka (Tur)
UR Venezia (Ita)
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Avtodor Saratov (Rus)
Maccabi Rishon (Izr)
Himik (Ukr)
Le Mans (Fra)
KatajaBasket (Fin)/Sodertalje Kings (Šve) - Spirou Charleroi (Bel)
Lukoil Academic (Bug) - Oradea (Rum)/Prievidza (Slk)
 
Skupina C
Asvel (Fra)
Oldenburg (Njem)
PAOK (Grč)
Neptunas (Lit)
Rosa Radom (Polj)
Ventspils (Lat)
Muratbey Usak Sportif (Tur) - Petrolina AEK Larnaca (Cip)/U-BT Cluj-Napoca (Rum)
Benfica (Por)/Varese (Ita) - Szolnoki Olaj (Mađ)
 
Skupina D
Strasbourg (Fra)
Avellino (Ita)
Tenerife (Špa)
Oostende (Bel)
CIBONA (HRV)
Mega Leks (Srb)
Igokea (BIH)/Mornar Bar (CG) - Bešiktaš (Tur)
Ludwigsburg (Njem) - Porto (Por)/Juventus Utena (Lit)
Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije