Čilić projurio u drugo kolo Roland Garrosa

• Marin Čilić izborio je drugo kolo Roland Garrosa pobjedom 6:2, 6:4, 6:2 protiv Nizozemca Robina Haasea
Piše: A.Ha.
utorak, 26.5.2015. 13:01

MARIN ČILIĆ izborio je drugo kolo Roland Garrosa pobjedom 6:2, 6:4, 6:2 protiv Nizozemca Robina Haasea, kojeg je pobijedio peti put u isto toliko međusobnih okršaja.

Već u prvom gemu Čilić je napravio break, a potom je kod 4:2 još jednom oduzeo servis 80. tenisaču svijeta za osvajanje prvog seta. Nizozemac je drugi set izgubio gubitkom servisa kod rezultata 3:3, a Čilić je pitanje pobjednika riješio breakom već na početku trećeg seta.

Čilić je protiv Haasea imao visok postotak ubačenog prvog servisa od 64 posto, a osvojio je čak 40 od 45 poena kada je ubacio prvi servis u igru. S druge strane, vršio je stalan pritisak na Nizozemca na njegovom početnom udarcu osvojivši gotovo polovicu poena na Haaseov servis.

U cijelom meču, koji je trajao 97 minuta, hrvatski tenisač suočio se sa samo jednom break-loptom, a u drugom kolu igrat će protiv boljeg iz okršaja Duckwortha i Arnaboldija.