Cityju barem malo radosti: Prvaci pobijedili kod Newcastlea

• Premiership, 17. kolo: Newcastle - Manchester City 1:3 (Ba 51 / Agüero 10, Garcia 39, Toure 78)
Piše: Z.A.
subota, 15.12.2012. 17:20

ROBERTO MANCINI može nakratko odahnuti; polusezona koju je aktualnom prvaku označilo ispadanje iz Lige prvaka, kao i stalni zaostanak za gradskim rivalom Unitedom u Premiershipu, barem je malo zaslađena pobjedom na "vrućem terenu" u Newcastleu.

U prvoj utakmici 17. kola Premiershpa, Manchester Cityja na St. James Parku slavio je 3:1, a najveći dio posla obavio je do kraja prvog poluvremena, jer Aguero u 10. i Javi Garcia u 39. minuti donijeli su mu velikih 2:0.

Newcastle u 51. minuti u utakmicu vraća najbolji strijelac Demba Ba svojim 11. pogotkom sezone. Ali Toure u 78. minuti postavlja konačan rezultat.

City je ovom pobjedom smanjio zaostatak za Unitedom na tri boda, ali rivali i lideri tek trebaju odigrati domaću utakmicu protiv Sunderlanda.

"Svrake" pak nastavljaju s lošim rezultatima: Porazom su ostali na 14. mjestu, dva boda više od zone ispadanja i to samo pola godine nakon što su do zadnjeg kola bili u igri za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.