NBA

Curry nosio Warriorse do nove pobjede, Bogdanović nije zabio ni koš u 21 minuti na parketu

• Brooklyn Nets - San Antonio Spurs 79:106
  • Chicago Bulls - Washington Wizards 100.114
  • Golden State Warriors - Miami Heat 111:103
Piše: G.I.
utorak, 12.1.2016. 09:15

KOŠARKAŠI Brooklyn Netsa, za koje igra hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović, doživjeli su još jedan poraz i u prvoj utakmici nakon smjene trenera. San Antonio Spursi pobijedili su ih sinoć sa 106:79. Peti im je to poraz zaredom, a slabu formu platio je otkazom dojučerašnji trener Netsa Lione Hollins.

Spursi (33-6) su imali prednost od sedam koševa na poluvremenu, a onda su dominirali u drugom u kojem su nadigrali Netse sa 60:28.

Bogdanović je imao slabu večer, u 21 minuti na parketu nije pogodio koš, imao je 0-5 šuteva iz igre i 0-3 za tricu, a upisao je 1 skok.

Spurse je do pobjede nosio Aldridge sa 25 poena, 2 asista i 11 skokova. Leonard je dodao 17 poena i 8 skokova. Kod Brooklyna je najbolji bio Lopez sa 18 poena, 2 asista i 5 skokova, Johnson je dodao 16 koševa.

Curry nosio Warriorse do nove pobjede

Najbolja momčad aktualne sezone ostvarila je sedmu pobjedu u nizu, Golden State Warriorsi su sa 111:103 porazili Miami Heat. Steve Curry zabio je 31 koš, uz 6 asistencija i 2 skoka, Green je dodao 22 koša, 6 asista i 12 skokova, a Thompson 17 poena i 7 skokova. Kod Miamija je najbolji bio Wade sa 20 poena, 11 asistencija i 7 skokova, a Bosh i Green dodali su po 15 koševa.

Warriorsi su se sada izjednačili s  Philadelphia 76ersima iz sezone 1966./67. na četvrtom mjestu u nadjuljem pobjedničkom niz na domaćem terenu. Chicago iz 1996./97. drži rekord sa 44 pobjede .

Washington Wizardsi slavili su protiv Chicago Bullsa sa 114:100 boljom igrom u prvom poluvremenu. Bullsima je to drugi uzastopni poraz, a Washingtonu druga pobjeda zaredom. Wall je sa 17 koševa, 10 asistencija i 5 skokova predvodio Wizardse uz Sessionsa (16 koševa, 4 asista, 5 skokova) i trojac Temple, Nene, Porter koji su dodali po 14 poena. Chicago je igrao na krilima Rosea koji je upisao 23 koša, Butler je dodao 19, a Gasol 15 koševa i 10 skokova.

Brooklyn Nets - San Antonio Spurs          79:106
(Bojan Bogdanović je igrao 21:15 minuta, bez pogodaka, samo jedan skok)