Dani bombardera. Čiji vam je projektil ljepši: Srnin, Baleovi ili Radoševićevi?

• Dario Srna, Gareth Bale i Josip Radošević posljednjih dana zabili su sjajne golove iz slobodnih udaraca
Piše: Z.A.
petak, 15.2.2013. 09:33

Screenshot: Youtube

U SAMO par dana, uživali smo u fantastičnim golovima iz slobodnih udaraca, koje su u različitim natjecanjima postigli Dario Srna, Gareth Bale i Josip Radošević.

Niz "dalekometnih projektila" započeo je Srna. Kapetan Šahtara i Hrvatske na prvoj utakmici ukrajinskog i njemačkog prvaka u osmini finala LP. Na dvoboju u Donjecku (2:2) postigao je prvi gol u 31. je minuti. Iz slobodnog udarca na 25 metara, prebacio je živi zid i sjajno pogodio Weidenfelerovu mrežu.

Europa liga je siromašnija i neželjena sestra Lige prvaka, ali i tamo (posebno ove sezone) igraju veliki klubovi i sjajni igrači. Kao što je na primjer Gareth Bale, koji je na White hart Laneu, "sam pobijedio" Lyon u prvoj utakmici 1/16 finala EL, koju je Tottenham dobio 2:1.

Najtraženiji lijevi bočni svijeta, zabio je iz slobodnih udaraca oba gola za Spurse: U 45. minuti pucao je malo iskosa s desne strane, a udaljenost je bila čak 40 metara i pogodio za 1:0. U 2. minuti sudačke nadoknade s nešto bliže pozicije nego kod prvog gola, Bale je zabio i drugi put.

Josip Radošević pokazao je da Napoli nije bacio tri milijuna eura. Na utakmici za Napolijevu "primaveru" (mladu momčad) u Viareggio kupu, za U-20 selekcije talijanskih klubova, u pobjedu protiv Leccea ugradio je dva gola, oba iz slobodnih udaraca: Prvi u 25. minuti za 1:0, a u 81. sjajnim udarcem sa 30-ak metara zaključio je  pobjedu svoje momčadi.

"Volim izvoditi slobodne udarce", rekao je nakon utakmice bogobojazni mladić. S obzirom kako ih izvodi, ništa čudno za igrača kojem golovi "nisu u opisu posla."