Dembele u 90. minuti šokirao Gerland, Inter razbio Cluj!

• Cluj - Inter 0:3
  • Lyon - Tottenham 1:1
Piše: D.D.
četvrtak, 21.2.2013. 20:07

U UZVRATNIM utakmicama šesnaestine finala Europa lige Inter je slavio na gostovanju kod Cluja sa 3:0, dok je Dembele golom u 90. minuti šokirao Lyon i poslao Tottenham u drugi krug natjecanja. Podsjećamo, Inter je u prvoj utakmici slavio 2:0, dok je Tottenham na White Hart Laneu pobijedio Lyon 2:1.

Spektakl na Gerlandu započeo je u 17. minuti kada je Lyon poveo preko Gonalonsa. Francuzi su u potpunosti pritisnuli Engleze te su napadali sa svih strana. Ipak, Spursi su se u drugom poluvremenu probudili te su preuzeli kontrolu igre. Gareth Bale je bio vrlo raspoložen, ali ovog puta on nije bio čovjek odluke, već Dembele.

Veznjak Tottenhama potegao je u 90. minuti s 20 metara te je smjestio loptu iza Vercoutrea. Zahvaljujući tom golu u posljednjim sekundama utakmice, Tottenham je prošao u osminu finala gdje će igrati protiv Intera.

Sastavi:

Lyon: Vercoutre, Lovren, Fofana, Reveillere, Biševac, Umtiti, Grenier, Lacazette, Gonalons, Lisandro, Gomis

Tottenham: Friedel, Vertonghen, Gallas, Walker, Assou-Ekotto, Lennon, Parker, Bale, Holtby, Dembele, Adebayor

Kovačiću žuti, Inter razbio Cluj

Talijanska momčad gostovala je kod Cluja, a Mateo Kovačić odradio je svih 90 minuta u pobjedi 3:0.

Inter je poveo u 22. minuti preko Guarina, a isti je igrač zabio u 45. minuti za 2:0. Konačan rezultat postavio je 18-godišnji Benassi u 88. minuti utakmice. Inter je u osminu finala prošao sveukupnim rezultatom 5:0.

Sastavi:

Inter: Handanovič, Zanetti, Ranocchia, Alvaro Pereira, Juan, Alvarez, Guarin, Cambiasso, Kovačić, Palacio, Cassano

Cluj: Felgueiras, Pinto, Sepsi, Piccolo, Cadu, Rada, Camora, Muresan, Godemeche, Pedro, Maah