HNL

Dinamo bez problema protiv Pule, Kamen Ingrad preokrenuo rezultat i pobijedio Rijeku

subota, 30.10.2004. 18:38

UTAKMICAMA u Zagrebu i Velikoj kompletirano je 13. kolo Prve HNL. U Zagrebu je Dinamo uvjerljivo pobijedio Pulu s 3:0, dok je u Velikoj u infarktnoj završnici Kamen Ingrad svladao Rijeku s 3:2.

U Zagrebu je Dinamo bez većih problema, na vodom natopljenom terenu, svladao Pulu. Puležani su pokušali nekoliko puta iznenaditi domaćine no ono što je prošlo kroz obranu modrih zaustavio je Vasilj.

Iako je susret protiv Pule trebao biti generalna proba za Beveren, jedino što je dobro pred prvi susret u Ligi UEFA je rezultat koji bi Dinamovcima trebao donijeti malo samopouzdanja. No, zbog vodom natopljenog terena bilo je izuzetno teško za igrati, pa se igra modrih može tolerirati.

Najbolji pojedinac bio je strijelac dva pogotka Eduardo da Silva.

Komentator na Hrvatskom radiju rekao je kako su BBB-si igračima Dinama željeli prirediti iznenađenje, no ono je zbog kiše propalo. Boysi su, naime, na sjevernu tribinu planirali dovesti striptizetu zamotanu u Dinamovu zastavu.

U Velikoj su se Riječani nadali kako će pobjedom protiv domaćina prestići Inter na ljestvici HNL-a. Toliko željeno prvo mjesto Riječani su držali u svojim nogama do posljednjih minuta susreta. No, tada je za njih uslijedio hladni tuš. Prvo je Šaranović izjednačio, a zatim je greškom riječkog vratara Marića Kamen Ingrad došao u vodstvo. Minutu nakon toga uslijedio je kraj, a Riječani su se nakon 13. kola našli, umjesto na prvom, na drugom mjestu HNL-a. Za vodećim Interom zaostaju dva boda.

Dinamo - Pula 1856 3:0

Teren u Maksimiru prepun je vode. Na tribinama ima oko 1500 navijača.

Dinamo je susret započeo vrlo ofenzivno.

Dinamo od 5. minute vodi pogotkom Da Silve s 1:0. Akcija je krenula od ove sezone najboljeg Dinamovog igrača Ivana Bošnjaka koji je loptu dodao Pranjiću. Pranjić je pogodio Da Silvinu glavu i Brazilac nije imao većih problema u svladavanju vratara Pule.

Početkom drugog poluvremena teže se ozlijedio Dinamov napadač Karić, umjesto kojeg je u igru ušao Zahora.

Od 59. minute još jednim pogotkom Da Silve Dinamo je došao u vodstvo od 2:0. Mladi Brazilac ukrao je loptu obrani Pule, prošao vratara i loptu gurnuo u praznu mrežu.

Umjesto Da Silve u igru je ušao Poldrugač.

U 78. minuti Dario Zahora izveo je slobodan udarac. Prekršaj je bio na udaljenosti oko 17 metara od gola, malo s lijeve strane. Zahorina je lopta zaobišla živi zid i smjestila se iza vratara. Bilo je to 3:0 za Dinamo.

Nakon nekoliko minuta Niku Kranjčar je zamijenio Goran Ljubjević.

Utakmicu na stadionu Maksimir sudi Križarić iz Čakovca.

Kamen Ingrad - Rijeka 3:2

Od 15. minute Rijeka vodi pogotkom Čavala 1:0. Drugi pogodak za goste postigao je topovskim udarcem s 24 metra Linić. Rijeka je trenutno prva na tablici.

Domaćini u 35. minuti smanjuju rezultat na 2:1. Strijelac je bio Bajsić iz slobodnjaka.

Trener Rijeke u drugom je poluvremenu pojačao obranu, i do pred sam kraj utakmice nikakvih promjena rezultata nije bilo.

U posljednjih nekoliko minuta Kamen Ingrad iznenadio je Riječane i s dva pogotka preokrenuo rezultat u svoju korist.

Prvo je Šaranović zabio za 2:2, a zatim je iz nemoguće situacije strijelac za domaćine bio Shkembi. Za treći gol domaćina najviše je kriv riječki vratar Marić jer mu je lopta prošla kroz ruke.

Utakmicu na stadionu u ŠRC Kamen Ingrad vodi Vučemilović iz Osijeka.