HNL

Dinamo lako protiv filijale: Mandžukić i Badelj riješili Inter

subota, 27.3.2010. 17:04

Tekst: I.G.

DINAMO je lako došao do nova tri boda protiv svoje filijale Intera iz Zaprešića rezultatom 3:1. Dva gola zabio je Mandžukić, a jedan Badelj. Počasni gol za goste zabio je Jonjić u 90. minuti.

> Tijek susreta

> Anas zablistao na Poljudu u uvjerljivoj pobjedi nad Varteksom

> Opet bez golova na Šubićevcu, Osijek prekinuo pozitivan Vulićev niz

Na Maksimiru je pred više od dvije tisuće gledatelja Dinamo lako slavio protiv zaprešićkog Intera sa 3:1. Utakmicom su Modri samo potvrdili već unaprijed upisana tri boda protiv jedne od najslabijih momčadi u proljetnom dijelu prvenstva. Od početka susreta Jurčićev stroj funkcionirao je odlično. Sammir je već u 9. minuti dobro pronašao Mandžukića koji prima loptu, puca u lijevi kut i zabija pored nemoćnog Delača za rano vodstvo aktualnog prvaka. Mario Mandžukić bio je raspoložen u današnjoj utakmici, često je dolazio u prilike, a već u 16. minuti zabio je svoj drugi pogodak. Labudović je nespretno ispucao, Mandžukić je došao do lopte blizu šesnaesterca, pucao i zabio za 2:0. Hrvatski reprezentativni napadač igrao je od prve minute u tandemu s Primorcem i zajedno su prijetili Delaču na golu gostiju. Inter u prvom dijelu nije uspio ozbiljnije ugroziti vratara Dinama.

U drugom dijelu nastavila se dominacija domaćina. U igru je ušao i Morales umjesto Vrsaljka i odmah stavio Mandžukića u novu priliku, ali on nije bio precizan. Nakon sat vremena u igru je ušao Kramarić koji odmah dobro hvata loptu na prsa i spušta je za Badelja kojem nije bio problem zabiti za povećanje vodstva na 3:0. U 66. minuti opet je Kramarić bio u akciji, imao je priliku upisati se u strijelce, ali njegov lob odlazi preko gola. Prijetili su i drugi igrači, a dobar je bio pokušaj Ibaneza koji je snažno pucao s gotovo 30 metara, a lopta je otišla malo pored gola. Gosti su ipak došli do počasnog pogotka u 90. minuti kada je zabio Jonjić za konačnih 3:1.

Dinamo je ovom pobjedom zadržao osam bodova prednosti pred Cibalijom koja je slavila sa 1:0 protiv Zagreba. Inter je na 12. mjestu sa 2 boda više od pretposljednjeg Zagreba.