HNL

Dinamo na korak do titule, Rijeka na korak do ispadanja

subota, 3.5.2003. 22:00

DINAMO je pobjedom u Velikoj, a zahvaljujući remiju Cibalije i Hajduka, došao na visokih 6 bodova prednosti ispred hajduka, odnosno na korak do osvajanja titule prvaka.

Varteks je uvjerljivo svladao Zagreb iako su od 5. minute igrali s igračem manje. Rijeka nije uspjela iskoristiti niz prilika protiv Osijeka, pa čak niti onu s 11 metara, te su ostali sami na dnu ljestvice.

Liga za prvaka

Kamen Ingrad - Dinamo 0:2

Pobjedom u Velikoj, a zahvaljujući neriješenom rezultatu Cibalije i Hajduka, Dinamo je povećao prednost u utrci za prvaka HNL-a.

Dumitru Mitu u 34. minuti sam se pobrinuo za proslavljanje dobivanja hrvatskog državljanstva a Dinamo je poveo 1:0.

Dinamo je nakon toga zatvorio prilaze golu i čuvao vodstvo, sve do 85. minute kada je Olić iz kaznenog udarca potvrdio pobjedu Zagrepčana.

Varteks - Zagreb 3:1

Zagreb je i dalje bez pobjede u Ligi za prvaka, iako su od pete minute igrali s igračem više, nakon što je Vučković zaradio crveni karton.

Varteks je igrao odlično, dobro trčao i trudio se, a igru je kreirao izvrsni Jančevski.

Jolić je donio vodstvo domaćinima u 12. minuti, a Zagreb je iskoristio brojčanu nadmoć u 36., kada je Đalović gostima donio izjednačenje.

U drugom poluvremenu Varteks ne samo da se nije predavao, već je i silno želio pobjedu.

Nastojanja domaćina pogocima u 48. i 68. minuti potvrdio je Huljev i donio Varaždincima tri boda.

Rijeka - Osijek 0:0

Oko tisuću gledatelja ostalo je nezadovoljno na Kantridi nakon što je Rijeka čitavu utakmicu pritiskala Osijek koji je od 4. minute igrao s 10 igrača, ali nije imala napadača koji bi bio sposoban iskoristiti jednu od niza izglednih prilika, pa čak niti onu iz kaznenog udarca.

Rijeka je u ovoj utakmici izgubila dva boda i ostala sama na dnu ljestvice.

Zsolt Radić je u 4. minuti dobio crveni, a Osječani su ostali s 10 igrača. 2 minute kasnije sve se činilo idealno za domaćine kad je Rijeka imala priliku doći do vodstva iz kaznenog udarca. No Turina brani.

Turina je obranio čitav niz prilika kroz utakmicu, a nogometaši Rijeke promašivali su i ono što se promašiti ne može.