Hrvatski klubovi u Europi

Dinamovi protivnici u Europskoj ligi: Anderlechtu domaći bod, Temišvaru gostujuća pobjeda

ponedjeljak, 21.9.2009. 08:41

Tekst: Totalsport

BELGIJANCI su u derbiju protiv Genta uhvatili bod i ostali bez Boussoufe koji je "pocrvenio", dok je Temišvar pobjedom kod Valsula ostao neporažen i nakon sedam kola.

Jupiler liga: Anderlechtu remi protiv Genta

Anderlecht je odigrao 1:1 na svom stadionu Constant Van den Stock s Gentom u posljednjem dvoboju sedmog kola belgijskog prvenstva.

Poveli su igrači Ariela Jacobsa u 31. minuti gromotivim udarcem Ondreja Mazucha pod gredu gostujućeg vratara nakon jednog prekida. Gosti su, međutim, uspjeli izjednačiti samo tri minute potom.

Domaći su od 53. minute igrali s igračem manje. Isključen im je Boussoufa.

Ovim je remijem sastav Genta zadržao drugu poziciju na ljestvici, ispred Anderlechta i Club Bruggea. Sva tri kluba skupila su 14 bodova iz sedam kola. Vodi St. Truiden sa 17 bodova.

Anderlecht je derbi igrao u sastavu: Proto - Van Damme, Deschacht, Juhasz, Mazuch - Boussoufa, Kouyaté (od 10. Sare), Biglia, Gillet - Suarez (od 69. Legear), Lukaku (od 86. De Sutter).

Jupiler liga, 7. kolo:

Anderlecht  - Gent 1:1 (Mazuch 31 / Leye 34)

Redoslijed: 1. St. Truiden 17, 2. Gent 14, 3. Anderlecht 14, 4. Club Brugge 14, 5. Standard 13...

Treća pobjeda Temišvara

Rumunjski prvak Temišvar, sljedeći suparnik Dinama u 2. kolu natjecanja po skupinama Europa lige, slavio je minimalnu pobjedu u dvoboju sedmog kola tamošnje lige.

Na gostovanju su pobijedili Vaslui 1:0 golom 25-godišnjeg napadača Dorina Goge u 56. minuti.

Bila im je to treća pobjeda ove sezone. Četiri su puta još remizirali i zasad nemaju niti jednog poraza.