ATP/WTA

Đoković osvojio Indian Wells

ponedjeljak, 24.3.2008. 09:07

NOVAK ĐOKOVIĆ je nakon Australian Opena osvojio drugi ATP turnir u 2008. godini. U finalu Indian Wellsa je svladao Mardy Fisha 6-2, 5-7, 6-3.

Nakon dva sata igre Đoković je zaustavio senzaciju ATP turnira Masters serije u Indian Wellsu. Makar je i u finalu američki tenisač Mardy Fish imao dosta prilika za pobjedu.

Tenisač koji je od osmine finala pobijedio Davidenka, Nalbandiana i Federera, najviše mora žaliti za početkom trećeg seta. U prvom gemu odlučujućeg seta je imao 0-40 na servis Đokovića, no srpski tenisač je tri break lopte spasio as servisima.

Odmah je u sljedećem gemu Đoković napravio ono što Fish nije (oduzeo suparniku servis) i do kraja čuvao prednost. Meč je počeo breakom Đokovića koji je u prvom setu poveo 3-1. Fish je vratio break zaostatka, ali od 2-3 više nije osvojio niti jedan gem.

Đoković je bio u prednosti i u drugom setu, a kod 4-2 se činilo kako je još malo vremena ostalo do kraja finala. No, Fish se tada vraća i ne samo kako je izjednačio na 4-4, već je kod 5-5 napravio break koji je kasnije okrunio osvajanjem seta.

No, prvi gem trećeg seta bio je odlučujući. Inače, tijekom meča su oba igrača imala jednaki broj break lopti (šest), kao i broj izravnih poena (29). Razlika je stvorena u mizernom postotku ubačaja prvog servisa Fisha (41 posto), te jedanaest neforsiranih pogrešaka više Fisha (44-33).

Đoković je pobjedom u Indian Wellsu osvojio deveti ATP turnir u karijeri.