Liga prvaka

Domžale: Manje respekta prema Dinamu je recept za uspjeh

utorak, 7.8.2007. 09:06

VEČERAS u 20:15 Dinamo na Maksimiru odrađuje uzvratnu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka protiv slovenskog prvaka Domžala. Susret je to koji bi trebao biti tek rutina, ali Domžale u Zagreb sigurno neće doći samo kako bi čestitale hrvatskom prvaku na prolazu dalje.

Plavi su mislima već u Bremenu, a malo tko vjeruje da bi Domžale na Maksimiru mogle nadoknaditi Dinamovu prednost od 2:1 iz prve utakmice. Ali, upravo u najavama da Dinamo sigurno prolazi u treće pretkolo, koje između ostalih prenose i njemački mediji govoreći o protivnicima Werdera, Slovenci vide svoju šansu.

"U prvoj utakmici nismo mogli s loptom preći na njihovu polovicu igrališta. Dozvolili smo im da grade igru na sredini terena. U utakmicu smo ušli s previše poštovanja", rekao je trener Domžala Slaviša Stojanovič, koji u uzvratu najavljuje mnogo manje respekta prema protivnicima i mnogo više agresivnosti svoje momčadi.

"Dinamo će igrati agresivno, a mi im moramo ostaviti što manje prostora i iskoristiti svoje prilike", dodao je Stojanovič.

"Moramo odigrati bolju utakmicu i pokazati sve što možemo. Ne smije nam se ponoviti prvih trideset minuta iz Domžala, kad nismo znali ni gdje nam je glava", rekao je Janez Aljančić. S njim se složio i strijelac pogotka za Domžale u prvoj utakmici Dražen Žeželj: "Trebamo igrati kao u drugom poluvremenu u Domžalama. Idemo po pobjedu".

No, čak i slovenski mediji najave pobjede Domžala smatraju optimističnima, čak i hrabrima, te su uvjereni da Dinamo neće dozvoliti veliko iznenađenje, već će rutinski odraditi uzvrat protiv Domžala, a potom se posvetiti sljedećem protivniku, jednom od najvećih njemačkih klubova Werderu.