Dorfmeister osvojila zlato u spustu na ZOI
AUSTRIJANKA Michaela Dorfmeister osvojila je zlato u spustu na Zimskim Olimpijskim igrama u Torinu, druga je bila Marlies Schield, a treća Anja Paerson.
Michaela Dofmeister, 32-godišnja austrijska osvjaćica Svjetskog kupa i bivša svjetska prvakinja sljedećeg mjeseca oslzai u mirovinu s najljepšom "otpremninom" - olimpijskom zlatnom medaljom.
Švicarska Martina Schild uzela je zlatnu medalju na Svjetski kup, a Anja Paerson uzela je brončanu medalju.
Anja Paerson slavi prvu medalju
Podsjetimo, Janica nije sudjelovala u utrci, zbog pojačanog pulsa i zbog toga što se ne osjeća dobro.
Olimpijska pobjednica Francuskinja Carole Montillet-Carles, nije nastupala u utrci zbog pada na treningu u ponedjeljak.
Konačni poredak ženskog spusta:
1 M. Dorfmeister (AUT) 1:56.49
2 M. Schild (SUI) 1:56.86 0:00.37
3 A. Paerson (SWE) 1:57.13 0:00.64
4 R. Goetschl (AUT) 1:57.20 0:00.71
5 N. Styger (SUI) 1:57.62 0:01.13
6 P. Haltmayr (GER) 1:57.69 0:01.20
7 J. Mancuso (USA) 1:57.71 0:01.22
8 A. Meissnitzer (AUT) 1:57.78 0:01.29
9 L.C. Kildow (USA) 1:57.78 0:01.29
10 N. Fanchini (ITA) 1:57.84 0:01.35
11 C. Alcott (GBR) 1:57.85 0:01.36
12 F. Aufdenblatten (SUI) 1:57.96 0:01.47
13 L. Recchia (ITA) 1:58.30 0:01.81
14 S. Berthod (SUI) 1:58.36 0:01.87
15 M. Marchand (FRA) 1:58.39 0:01.90
16 I. Jacquemod (FRA) 1:58.46 0:01.97
17 J. Hargin (SWE) 1:58.53 0:02.04
18 J. Lindell-V. (SWE) 1:58.56 0:02.07
19 S.J. Cook (USA) 1:58.70 0:02.21
20 E. Brydon (CAN) 1:58.97 0:02.48
21 K.L. Clark (USA) 1:59.07 0:02.58
22 N. Bent (SWE) 1:59.17 0:02.68
23 D. Kristjansdottir (ISL) 1:59.43 0:02.94
24 K. Vanderbeek (CAN) 1:59.63 0:03.14
25 P. Robnik (SLO) 1:59.66 0:03.17
26 S. Rubens (CAN) 2:00.30 0:03.81
27 S. Lawrence (CAN) 2:00.47 0:03.98
28 C. Montillet (FRA) 2:01.03 0:04.54
29 E. Fanchini (ITA) 2:01.06 0:04.57
30 C. R.Castillo (ESP) 2:01.09 0:04.60
31 A. Coletti (MON) 2:01.34 0:04.85
32 D. Merighetti (ITA) 2:01.76 0:05.27
33 O. Alieva (RUS) 2:02.06 0:05.57
34 C. Njeim (LIB) 2:02.86 0:06.37
35 S. Maculova (SVK) 2:03.63 0:07.14
36 J. Gantnerova (SVK) 2:04.60 0:08.11
37 E. Huckova (SVK) 2:05.32 0:08.83
38 A. Casasnovas (ESP) 2:06.73 0:10.24
39 M. Vazquez (ARG) 2:07.42 0:10.93
40 C.L. Douibi (ALG) 2:09.68 0:13.19
Nisu završile spust:
T. Weirather (LIE) DNF
U. Rabic (SLO) DNF
E. Goergl (AUT) DNF
L. Morlans (ESP) DNF
S.H.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati