Drmić strijelac u visokom porazu Nürnberga, Bayerova kriza sve dublja

• Bayer L. - Hoffenheim 2:3
  • Nürnberg - Eintracht F. 2:5
Piše: L.Š.
nedjelja, 23.3.2014. 22:10

S DVIJE nedjeljne utakmice zaključeno je 26. kolo njemačke Bundeslige. Eintracht Frankfurt bio je uvjerljiv u Nürnbergu, dok je treći uzastopni domaći poraz pretrpio Bayer.

Hoffenheim je došao u Leverkusen i dva puta dolazio do prednosti, no pogotke Salihovića i Vollanda s druge strane poništavali su Kiessling i Rolfes. Na semaforu je pisalo 2:2 sve do posljednjih minuta, ali u 89. je zabio Anthony Modeste za četvrti poraz Bayera u posljednjih pet susreta.

Apotekari su novim porazom ugrozili svoju četvrtu poziciju, Borussia M. je samo dva boda iza njih, a danas je na rasporedu bio i susret važan za poredak u donjem dijelu ljestvice.

Petarda Eintrachta u Nürnbergu

Eintracht iz Frankfurta na kraju je s uvjerljivih 5:2 slavio u Nürnbergu i pobjegao na šest bodova od zone ugroženih sastava, dok je današnji domaćin ostao na pretposljednjoj 17. poziciji i vjerojatno će voditi veliku borbu za ostanak do zadnjeg kola.

U 53. minuti Eintracht je imao 3:0 i izgledalo je da je sve riješeno, strijelci su bili Barnetta, Joselu i Madlung. Ipak, pogocima Drmića i Campane Nürnberg se vratio na 2:3 u 72. minuti.

Možda bi došli i do izjednačenja, no doživjeli su značajan udarac isključenjem Pinole deset minuta prije kraja, a u posljednje dvije minute golovima Joselua i Kadleca gosti iz Frankfurta potvrdili su ova tri gostujuća boda.