HNL

Dva derbija u jednom danu: Slavili kadeti Hajduka i juniori Dinama

Piše: I.G.
srijeda, 13.11.2013. 15:57

DVA derbija Hajduka i Dinama u jednom danu privukla su na Poljudsko pomoćno igralište više od 1000 gledatelja, a već nakon prve utakmice Splićani su počeli slaviti.

Kadeti su nadigrali rivale iz Zagreba i pobijedili sa 2:0, a dvostruki strijelac bio je Nikola Vlašić, u 12. i 42. minuti.

Juniorski derbi pripao je Dinamu. Zagrepčane je u vodstvo doveo napadač mlade vrste Fran Brodić u 22. minuti, u 50. je povisio, a Murić pet minuta kasnije zabio za konačnih 0:3.

Na ljestvici kadeta Hajduk je vodeći sa 10 pobjeda i jednim remijem, dok Dinamo na drugom mjestu sada zaostaje pet bodova. Rijeka i Cibalia s utakmicom više imaju još dva boda manje.

Kod juniora Rijeka drži prvo mjesto sa 29 bodova nakon 12 kola. Hajduk s utakmicom manje ima 22 boda na četvrtom mjestu. Ispred njega su Lokomotiva i Istra, a Dinamo na petom mjestu ima 21 bod, ali i samo devet odigranih utakmica. Hajduku je ovo bio prvi poraz sezone.

Hajduk - Dinamo 2:0

Hajduk: Letica, Čeko (od 75. Malkoč), Vrljičak, Tomić (od 68. Taraš), Jurić, Pleština (od 71. Vukoša), T. Maloku, Vlašić, Rapaić (od 78. Šprlje), Balić, Mamut (od 67. Peko).

Dinamo: Gujić, Cerovec, Vujica (od 45. Čolić), Boreković (od 45. Buljan), Kulenović, Rašić (od 45. Rašić), Slunjski (od 62. Fintić), Miklić, Knežević, Čabraja.

Hajduk - Dinamo 0:3

Hajduk: Tomić, Kovačević, Prce, Lučić (Luetić 82), Z. Milić, Bosančić, Mastelić (Maganić 85), Hairlahović (Baturina 50), Mujan (Žile 67), Prskalo (Primorac 58), E. Maloku