Liga prvaka

Dva pogotka Klasnića za Werderov plasman u Ligu prvaka

srijeda, 24.8.2005. 23:59

NJEMAČKI nogometni bundesligaš Werder Bremen izborio je plasman u Ligu prvaka nakon što je u uzvratnom susretu trećeg pretkola pobijedio Basel 3:0 i tako nadoknadio pogodak zaostatka iz prve utakmice u kojoj je švicarski prvak slavio 2:1.

Junak utakmice odigrane u Bremenu pred 30.000 gledatelja je bio napadač hrvatske reprezentacije Ivan Klasnić koji je postigao dva pogotka (64, 72). Strijelac za domaćine bio je i Borowski u 67. minuti iz jedanaesterca.

Koncem prvog poluvremena Micoud je promašio kazneni udarac za Werder. Za njemačku momčad posljednje tri minute odigrao je i Jurica Vranješ.

WERDER: Reinke - Owomoyela, Pasanen, Naldo, Schulz - Frings, Baumann (od 46. D. Jensen), Borowski - Micoud (od 87. Vranješ) - Klose, Klasnić (od 73. Valdez)

BASEL: Zuberbohler - Zanni, Quennoz (od 69. Sterjovski), Smiljanić, Kleber - Degen, Ba, Delgado, Chipperfield - Rossi (od 81. Ergić), Eduardo

Rezultati:
Slavia Prag - ANDERLECHT 0:2 (ukupno 4:1 za Anderlecht)
Debrecen - MANCHESTER UNITED 0:3 (ukupno 6:0 za ManU)
AJAX - Brondby Kopenhagen 3:1 (ukupno 5:3 za Ajax)
WERDER BREMEN - Basel 3:0 (ukupno 4:2 za Werder)
GLASGOW RANGERS - Anorthosis Famagusta 2:0 (ukupno 4:1 za Rangers)
INTER - Šahtar Donjeck 1:1 (ukupno 3:1 za Inter)

Utorak:

Lokomotiv Moskva - RAPID 0:1 (ukupno 2:1 za Rapid)
Partizan - ARTMEDIA PETRŽALKA 0:0 (ukupno 4:3 za Artmediu nakon izvođenja jedanaesteraca)
THUN - Malmo 3:0 (ukupno 4:0 za Thun)
ROSENBORG - Steaua Bukurešt 3:2 (ukupno 4:3 za Rosenborg)
UDINESE - Sporting 3:2 (ukupno 4:2 za Udinese)
Monaco - REAL BETIS 2:2 (ukupno 3:2 za Betis)
PANATHINAIKOS - Wisla Krakov 4:1 (produžeci, ukupno 5:4 za Pao)
LIVERPOOL - CSKA Sofija 0:1 (ukupno 3:2 za Liverpool)

Napomena - velikim slovima ispisani su klubovi koji su izborili plasman u Ligu prvaka