EP plivanje: Draganja brončani na 50 slobodno

nedjelja, 6.8.2006. 18:13

DUJE DRAGANJA osvojio je brončanu medalju na 50 metara slobodno na Europskom prvenstvu u Budimpešti.

Draganja je u finalu plivao 22.14 sekundi, zlato je osvojio Poljak Bartosz Kizierowski sa 21.88 sekundi, a srebro Ukrajinac Oleksandr Volinec sa 21.97.

Štafeta 4x100 mješovito deseta

Hrvatska muška štafeta 4x100 mješovito u sastavu Gordan Kožulj, Vanja Rogulj, Dominik Straga i Mario Delač nije se plasirala u finale te discipline na Europskom prvenstvu u Budimpešti.

Bez Duje Draganje na dionici slobodnim načinom, kojeg danas čeka finale na 50 slobodno, naša štafeta je zauzela 10. mjesto u kvalifikacijama sa rezultatom 3:43.35 minuta.

Do finala i osmog mjesta hrvatskoj štafeti je nedostajalo više od dvije sekunde, što bi bilo na razini državnog rekorda (3:41.47) kojeg Kožulj, Rogulj, Franičević i Draganja drže od 2002.

Najbolje vrijeme kvalifikacija ostvarila je štafeta Rusije (3:39.22).