Vodeni sportovi

EP u plivanju: Jovanović i Mašković u polufinalu

Piše:
subota, 13.12.2003. 11:41
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

SANJA JOVANOVIĆ uvjerljivo je izborila polufinale Europskog prvenstva u Dublinu na 50m leđno, plivajući 28.56 sekundi, što je bilo šesto vrijeme u kvalifikacijama. Polufinale je na rasporedu poslijepodne.

U polufinale se plasirao i Ante Mašković na 100m leđno, ostvarivši 13. vrijeme današnjih kvalifikacija (53.58). Poslijepodne će plivati za ulazak u finale.

Za jedno mjesto, odnosno 15 stotinki, bez polufinala je na 100m mješovito ostao Saša Imprić (56.03).

Vanja Rogulj nije se plasirao u polufinale na 50m prsno. U kvalifikacijama je ostvario 23. vrijeme (28.43), što znači da mu je polufinale izmaklo za nešto više od 20 stotinki.

S vremenom 1:10.12 Smiljana Marinović bila je 23. na 100m prsno, dok je Anita Galić bila 25. na 400m slobodno (4:16.87).

Rezultati kvalifikacija na Europskom plivačkom prvenstvu u 25metarskim bazenima, koje se održava u Dublinu:

50m leđno, polufinalistkinje:

Janine Pietsch (Nje) 28.09

Antje Buschschulte (Nje) 28.10

Louise Ornstedt (Dan) 28.15

Ilona Hlavackova (Češ) 28.20

Alessandra Cappa (Ita) 28.41

SANJA JOVANOVIĆ (HRV) 28.56

Carla Stampfli (Švi) 28.64

Sarah Price (VB) 28.66

Katy Sexton (VB) 28.66

Nikolett Szepesi (Mađ) 28.66

Emelie Kierkegaard (Šve) 28.89

Jane Kaljonen (Fin) 28.90

Dominique Diezi (Švi) 28.93

Susannah Moonan (Šve) 29.11

Hinkelien Schreuder (Niz) 29.17

Alena Nyvltova (Češ) 29.20

400m slobodno, finalistkinje:

Rebecca Cooke (VB) 4:06.06

Joanne Jackson (VB) 4:06.30

Melissa Caballero (Špa) 4:06.54

Regina Sytch (Rus) 4:06.80

Josefin Lillhage (Šve) 4:07.55

Eva Risztov (Mađ) 4:07.60

Daria Parshina (Rus) 4:08.02

Alessa Ries (Nje) 4:08.05

100m leđno, polufinalisti:

Steffen Driesen (Nje) 51.97

Thomas Rupprath (Nje) 52.13

Gregor Tait (VB) 52.62

Markus Rogan (Aut) 52.63

Orn Arnarson (Isl) 52.77

Yevgeny Aleshin (Rus) 52.85

Volodymyr Nikolaychuk (Ukr) 53.11

Laszlo Cseh (Mađ) 53.12

Pierre Roger (Fra) 53.27

Blaž Medvešek (Slo) 53.29

Arkady Yatchanin (Rus) 53.42

ANTE MAŠKOVIĆ (HRV) 53.58

Anton Bugayov (Ukr) 53.64

Darius Grigalionis (Lita) 53.65

Razvan Florea (Rum) 53.70

Jorge Sanchez (Špa) 53.76

100m prsno, polufinalistkinje:

Sarah Poewe (Nje) 1:06.43

Simone Weiler (Nje) 1:06.97

Rachel Genner (VB) 1:07.04

Emma Igelstrom (Šve) 1:07.05

Elena Bogomazova (Rus) 1:07.18

Mirna Jukić (Aut) 1:07.84

Majken Thorup (Dan) 1:07.90

Kirsty Balfour (VB) 1:08.31

Madelon Baans (Niz) 1:08.48

Anne-Mari Gulbrandsen (Nor) 1:08.90

Elisabeth Jarland (Nor) 1:09.09

Moniek Nijhuis (Niz) 1:09.25

Petra Hocova (Češ) 1:09.30

Chiara Boggiatto (Ita) 1:09.47

Natalia Hissamutdinova (Est) 1:09.56

Sara Larsson (Šve) 1:09.74

100m mješovito, polufinalisti:

Peter Mankoč (Slo) 54.28

Marco Di Carli (Nje) 54.59

Jens Kruppa (Nje) 54.78

Alexander Hetland (Nor) 54.78

Jani Sievinen (Fin) 54.85

Alexey Zatsepin (Rus) 55.09

Brenton Cabello (Špa) 55.14

Dzianis Silkou (Blr) 55.15

Jakob Andersen (Dan) 55.29

Kristian Outinen (Dan) 55.58

Vytautas Janusaitis (Lit) 55.58

Christian Galenda (Ita) 55.61

Erik Dorch (Šve) 55.65

Igor Berezutskiy (Rus) 55.77

Lorenz Liechti (Švi) 55.81

Orel Oral (Tur) 55.88

100m leptir, polufinalistkinje:

Martina Moravcova (Slk) 58.02

Alena Popchanka (Blr) 58.23

Johanna Sjoberg (Šve) 59.38

Mette Jacobsen (Dan) 59.38

Inge Dekker (Niz) 59.44

Malia Metella (Fra) 59.48

Aleksandra Urbanczyk (Polj) 59.51

Chantal Groot (Niz) 59.60

Otylia Jedrzejczak (Polj) 59.74

Jeanette Ottesen (Dan) 59.98

Francesca Segat (Ita) 1:00.09

Maria Papadopolou (Cip) 1:00.15

Beatrix Boulsevicz (Mađ) 1:00.16

Gabriella Fagundez (Šve) 1:00.31

Fabienne Nadarajah (Aut) 1:00.40

Fabienne Dufour (Bel) 1:00.43

200m leptir, finalisti:

Stephen Parry (VB) 1:54.30

Pawel Korzeniowski (Polj) 1:54.46

Nikolay Skvortsov (Rus) 1:54.94

Franck Esposito (Fra) 1:55.00

Ioan Gherghel (Rum) 1:55.88

Tero Valimaa (Fin) 1:55.88

Anatoly Poliakov (Rus) 1:56.16

Sergiy Advena (Ukr) 1:56.20

50m prsno, polufinalisti:

Stefan Nystrand (Šve) 27.20

Alessandro Terrin (Ita) 27.25

Mark Warnacke (Nje) 27.34

Emil Tahirovič (Slo) 27.41

Darren Mew (VB) 27.44

Christopher Cook (VB) 27.54

Matjaž Markič (Slo) 27.57

Remo Luetolf (Švi) 27.61

Oleg Lisogor (Ukr) 27.61

Martin Gustavson (Šve) 27.68

Hugues Duboscq (Fra) 27.84

Andrew Bree (Irska) 27.91

Mladen Tepavčević (SiCG) 28.06

Tudor Ignat (Rum) 28.21

Jose Couto (Por) 28.23

Morten Nystram (Nor) 28.25

4x50 mješovito, finalistkinje:

Danska 1:50.60

Njemačka 1:50.80

Nizozemska 1:51.42

V. Britanija 1:51.84

Švedska 1:52.01

Rusija 1:52.09

Italija 1:53.37

Estonija 1:53.66
Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije