Everton slavio protiv Charltona, Tottenham i Wigam odigrali bez pobjednika

nedjelja, 15.4.2007. 21:15

U OBRAČUNU bjegunca iz opasne zone Wigama i lovca na mjesto u Europi Tottenhama vidjeli smo sjajan nogomet s čak 6 golova.

Wigam je tri puta vodio, a gosti su ih tri puta sustizali da bi na kraju svatko dobio po bod koji nije dovoljno velik ni jednima ni drugima. Wigam je pogotkom Heskyja već u 2. minuti poveo, no gosti su preko Berbatova uzvratili samo dvije minute kasnije.

Pola sata nakon toga Leighton Baines prekrasnim šutem opet stvara nadu u 3 boda zlata vrijedna za Wigam, ali i Tottenham je uporan. U 35. minuti Robie Keane s bijele točke opet vraća rezultat na izjednačenih 2-2.

Kada je Kevin Kilbane, nakon točno sat vremena igre, i treći put, krasnim udarcem glavom, doveo domaćine u vodstvo pobjeda Wigama je izgledala vrlo blizu. No osam minuta kasnije, izjednačujućem golu  Robbieja Keana morali su zapljeskati čak i domaći navijači.

Reprezentativni vratar Paul Robisonon je ispucao loptu koja je padala na tridesetak metara od gola domaćih. Obrana Wigana je slabo procijenila situaciju, utrčao je Robbie Keane i odmah prvim dodirom uputio lob preko vratara Filana.

Drugi meč Premier lige koji su odigrali Everton i Charlton Athletica okarakterizirala je dramatična završnica. Gotovo da se ništa nije događalo do 81. minute kada je Lescotte doveo domaćine u vodstvo. Gosti, koji se hvataju za svaku slamku kako bi ostali u Premiershipu, uspjeli su izjednačiti u 89. minuti golom Benta i bod velik kao kuća bio im je nadohvat ruke.

No, nadu Charltona pokopao je u sudačkoj nadoknadi škotski internacionalac McFadden zabivši za 2-1 u 94.minuti.

Tako je Everton skočivši na peto mjesto još jedan korak bliže Europi, a Charlton je pao ispod crte koja označava zonu ispadanja, a u kojoj mu društvo prave West Ham i već odavno otpisani Watford.