NBA

Francis i Ming usporili Lakerse

subota, 24.4.2004. 09:49

"DINAMIČNI duo" Houston Rocketsa Steve Francis Yao Ming u trećoj je utakmici prvog kruga doigravnaja protiv Los Angeles Lakersa napokon uspio dovršiti posao i svojoj momčadi donijeti 102:91 pobjedu kojom je zaostatak za Lakersima smanjen na 12.

Rocketsi su vodili tijekom čitavog dvoboja, početkom četvrte četvrtine imali i 13 koševa prednosti, ali gosti iz Los Angelesa su se dvije minute prije kraja približili na samo 90-86. No, tada su Ming i Francis postigli šest koševa bez odgovora Lakersa i odveli svoju momčad do pobjede.

Francis je odigrao odličnu utakmicu postigavši 27 koševa, te sakupivši 9 skokova i 7 asistencija. Ming je ubacio 18 poena uz 10 skokova, a dobar je bio i Cuttino Mobley sa 21 ubačajem. Kod Lakersa najbolji su bili Shaquille ONeal sa 25 pogodaka i 11 skokova, Kobe Bryant sa 21 poenom i Karl Malone sa 18 koševa i 11 skokova.

Prvi nositelji Istoka Indiana Pacersi nastavili su dominaciju protiv Boston Celticsa svladavši ih u trećoj utakmici u Bostonu s visokih 108-85, te stigavši do vodstva od 3-0 u pobjedama. Ovih 23 koša razlike najteži je domaći poraz u povijesti Celticsa, inače najtrofejnije NBA momčadi.

Al Harrington i Jonathan Bender ubacili su po 19 koševa za Pacerse, dok su bolji od ostalih kod slabih Celticsa bili Ricky Davis sa 16, te Chucky Atkins sa 12 ubačaja.