Giggs postao deveti nogometaš Uniteda koji je zabio preko 150 golova

četvrtak, 1.10.2009. 10:24

Tekst: Totalsport

LJEVONOGI velški veteran Manchester Uniteda Ryan Giggs postao je deveti nogometaš u klupskoj povijesti koji je postigao 150 pogodaka.

Taj jubilarni, 150. gol, sjajni 35-godišnji Velšanin postigao je u susretu 2. kola B skupine Lige prvaka, u kojem je njegov Manchester United a 2:1 pobijedio debitanta u ovome natjecanju, njemački Wolfsburg.

Gosti su poveli u 56. minuti odličnim golom glavom Edina Džeke, a Giggs je izjednačio u 59. minuti iz slobodnog udarca. Imao je jako puno sreće, jer se lopta nakon njegovog udarca odbila od Christiana Gentnera, promijenila smjer i uhvatila gostujućeg čuvara mreže na krivoj nozi. Konačnih 2:1 postavio je Michael Carrick u 78. minuti, na dodavanje Giggsa.

"Pošteno govoreći, slobodni udarac nije bio dobro izveden, no, imao sam sreće", iskren je bio Giggs.

O jubilarnom golu kaže:

"To ne predstavlja ništa posebno. Mislim, ponosan sam na tu statistiku, ali puno je važnije da smo se tako brzo vratili u utakmicu nakon njihovog vodstva. Pokazali smo dobru igru. Imali smo, kažem, i malo sreće zbog načina na koji smo se vratili nakon njihovog vodećeg gola, pokazali smo karakter",  zaključio je Giggs