NBA

Giriček odlučio pobjednika u zadnjoj sekundi

utorak, 14.1.2003. 11:32

HRVATSKI košarkaš Gordan Giriček bio je junak pobjede Memphis Grizzliesa kod Golden State Warriorsa postigavši u zadnjoj sekundi pobjednički koš za 110:108.

Giriček je za 28 minuta postigao ukupno 22 koša, uz šut 9:15 (trice 1:2), imao je i 3 skoka i asist, a u zadnjem napadu imao je i sreće jer se njegov čuvar Bob Sura okliznuo, pa je Giriček neometan zabio. Zagrepčanin je u drugom poluvremenu postigao 20 koševa i uz Španjolca Pau Gasola (23, 12 skokova) najzaslužniji je što Memphis sada ima dvije gostujuće pobjede, a ukupno 12. Gilbert Arenas (31) i Antawn Jamieson (20) dali su najviše kod Golden Statea.

Steve Francis (26) i Cuttino Mobley (24) zaslužni su za trijumf Houston Rocketsa kod kuće (101:92) nad Boston Celticsima, za koje je Paul Pierce postigao 24, a Antoine Walker 23 koša.

Detroit je u gostima svladao Orlando 101:86, zahvaljujući Richardu Hamiltonu (27) i Cliffordu Robinsonu (17).Tracy McGrady (20) i Mike Miller (18) dali su najviše kod Orlanda, kojima nije pomogao ni povratak Granta Hilla (12).

Minnesota Timberwolvesi nisu dopustili iznenađenje kod kuće protiv Denver Nuggetsa (89:75), dok su Chicago Bullsi svladali New York Knickse (101:94), uz briljantnu predstavu Jalena Rosea (28).

REZULTATI:

Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 108:110

(Gordan Giriček igrao 28 minuta, 22 koša, šut 9:15, trice 1:2, 3 skoka, 1 asist)

Houston Rockets - Boston Celtics 101:92