NBA

Giriček s 14 koševa sudjelovao u pobjedi Jazzera

utorak, 9.11.2004. 09:10

HRVATSKI košarkaš Gordan Giriček u pobjedi Utah Jazza nad Denver Nuggetsima sudjelovao je sa 14 koševa za 18 minuta i bio treći strijelac momčadi. Košarkaši Utaha ostvarili su tako i četvrtu uzastopnu pobjedu na otvaranju NBA sezone.

Igrači Utaha su ključnu prednost ostvarili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 29-12, te na poluvrijeme otišli sa 15 koševa viška. Gosti iz Denvera u nastavku dvoboja niti jednom nisu uspjeli stići na manje od 10 koševa razlike.

Prvo ime dvoboja bio je odlični Rus Andrej Kirilenko sa 24 koša, Raja Bell je za pobjednike ubacio 17, a naš Gordan Giriček je za 18 minuta provedenih na parketu postigao 14 koševa (šut iz igre 5-8, trica 2-2, slobodna bacanja 2-2). Kod Denvera najefikasniji su bili Carmelo Anthony sa 17 i Kenyon Martin sa 14 pogodaka.

U preostala dva dvoboja NBA lige prošle noći o pobjedniku se odlučivalo u produžecima. Aktualni prvaci Detroit Pistonsi do 99-96 pobjede na gostovanju protiv prosječnih Los Angeles Clippersa stigli su nakon dva produžetka. Pobjedu Pistonsima donio je Chauncey Billups ubacivši četiri slobodna bacnja u posljednje 34 sekunde igre kojima je preokrenuo rezultat iz 95-96 u konačnih 99-96. Na samom kraju utakmice Cory Maggette pokušao je tricom izboriti i treći produžetak, ali nije bio precizan.

Billups je utakmicu okončao sa 20 ubačaja, koliko je postigao i Richard Hamilton, Rasheed Wallace je dodao 18, a Ben Wallace 15 uz 14 skokova za pobjednike, dok je Clipperse predvodio Maggette sa 25 poena i 19 skokova, Chris Wilcox je dodao 24.

Jedan produžetak trebao je Dallas Mavericksima da upišu svoju četvrtu pobjedu na otvaranju sezone za koju su nadvisili Golden State Warriorse sa 101-98. Dirk Nowitzki nije uspio riješiti utakmicu u regularnom vremenu, ali je to ispravio u produžetku kada je poveo svoju momčad ka pobjedi.

Nijemac je dvoboj završio sa 25 koševa i 10 skokova, Michael Finley je dodao 17, dok su najbolji u sastavu Warriorsa, koji još čekaju prvu ovosezonsku pobjedu, bili Jason Richardson sa 25 pogodaka i 10 skokova, te Derek Fisher sa 23.

Rezultati:

Utah - Denver 102-91

(Gordan Giriček - 18 minuta, 14 koševa (šut iz igre 5-8, trica 2-2, slobodna bacanja 2-2), 3 skoka, 1 asistencija, 1 blokada, 1 osvojena lopta, 1 izgubljena lopta)

Dallas - Golden State 101-98 (produžetak)

LA Clippers - Detroit 96-99 (2 produžetka)